Wyszukiwanie po tagu: Zaduszki
Łącznie 12 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Opowieści o duchach

Włos się jeży na głowie, gdy słuchamy historii o zjawach czy nawiedzonych domach. Ale wszyscy uwielbiamy ten dreszczyk... Oto kilka opowieści, które przysłali nasi Czytelnicy.

Poganie wracają nad Wisłę

Polacy to dziwni katolicy: z jednej strony bardziej papiescy niż papież, z drugiej – przesądni, jakby wciąż tkwili w czasach sprzed Mieszka I. 

Feng shui grobów

Starożytni Chińczycy wierzyli, że grób, który daje dobrą energię pochowanym przodkom, ma ogromny wpływ na powodzenie żyjących potomków.

BHP rozmów z zaświatami

Chcesz bez obaw wezwać duszę zmarłego? Możesz zrobić to właśnie w Samhain. Ale i tak przestrzegaj pewnych zasad...

Samhain. Noc najpotężniejszych czarów

Noc z 31.10 na 1.11 to najbardziej niezwykły czas roku – granica między naszym światem a zaświatami zaciera się, zanika i nagle wszystko staje się możliwe – magia, czary i spełnienie marzeń.

Gdy dusze wołają o pomoc

Na cmentarzu, gdzie leżą rodzice Bożenny Kędzierzawskiej, nie ma już ani jednej błąkającej się duszy. Wszystkim pomogła znaleźć drogę do światła.

Modlitwa do anielskiego opiekuna umarłych

W Dzień Zmarłych, Zaduszki, kiedy stoimy nad grobami bliskich, zwróćmy się do anioła umarłych o wstawiennictwo i opiekę.

Dzień duchów

Sens różnych świąt nie zawsze jest dla nas oczywisty. Czy na pewno pamiętamy, po co chodzimy w listopadzie na groby?  

I Ty możesz wróżyć z kart

Wróżyć można sobie przez cały rok, ale najlepiej jest to robić w Zaduszki (2 listopada) - duchy lubią wtedy podpowiadać odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości  

Samhain

Uroczystości Samhain (Shamain) obchodzone są w nocy z 31 października na 1 listopada i odpowiadają chrześcijańskim obchodom Wszystkich Świętych.  

Zaduszki, słodycze i radość

Dla nas święto zmarłych oznacza smutek i zadumę. Ale są kraje, w których jest to czas fiesty, radości i prezentów.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: