Wyszukiwanie po tagu: obrzędy
Łącznie 12 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Poganie wracają nad Wisłę

Polacy to dziwni katolicy: z jednej strony bardziej papiescy niż papież, z drugiej – przesądni, jakby wciąż tkwili w czasach sprzed Mieszka I. 

Powrót do wieczności

Przez tysiące lat dusza Pentawere błąkała się w Krainie Cieni. Dopiero współcześni naukowcy otworzyli mu wrota do raju...

Pogański Kraków

Podobno stoi na jednym z siedmiu czakramów świata. Ma niezwykłą, niemal zaczarowaną atmosferę. I wciąż emanuje magiczną energią, którą czcili poganie...

Jak świętować Halloween?

W nocy 31 października rozpoczyna się sabat Samhain, jeden z najważniejszych w roku. Wtedy wszystko może się zdarzyć...

Kryształowe czaszki - bramy do innych sfer świadomości

Wiadomo, że niegdyś towarzyszyły świętym obrządkom, plemiennym rytuałom. Nazywano je "wzmacniaczem energetycznym", "spichlerzem wiedzy przeznaczonej dla ludzkości", "urządzeniem telepatycznym", a także "bramą do innych sfer świadomości". Wykonane z górskiego kryształu lub innych szlachetnych lub półszlachetnych kryształów, czaszki należą do najbardziej tajemniczych i niewyjaśnionych znalezisk w dziejach ludzkości.  

Łaźnia duchów

Zachodzi słońce. Zaraz zacznie się ściemniać. Po gorącym dniu robi się chłodno. Na równinie stoi ni to namiot, ni to igloo, w kształcie kopuły. Wkrótce przybędą tam duchy.

Sąd Ostateczny czyli Odnowa

Karta Sąd Ostateczny - 21. karta tarota (albo, jak kto woli, taroka), to dla mnie coś więcej niż jeden z tych znanych, magicznych obrazków... To mój prywatny mit.  

Inicjacja i planety

W wielu kulturach dopiero inicjacyjne obrzędy czyniły z kandydata... człowieka  

Wielkie energetyczne sprzątanie

Za kilkanaście dni święta. Dla jednych to czas szczęścia, dla innych - smutku, rozczarowań. Bo niby jesteśmy w gronie rodziny, ale atmosfera wcale nie jest podniosła, mimo dobrych chęci znów zaczynamy się kłócić i... jest jeszcze gorzej niż na co dzień, bo przecież miało być inaczej. Spróbujmy temu zaradzić.  

Potężna moc poświęconych ziół

Od dawien dawna wierzono, że zioła nie tylko leczą, ale i odstraszają złe demony, chronią przed urokami i klątwami. Najpierw trzeba je jednak nasycić potężną mocą - energią świąt.  

Tajemnica świętej wioski

Indianie Pueblo żyją w osadach wtopionych w skalisto-pustynny krajobraz Nowego Meksyku. Domostwa z kamienia i niewypalanej cegły wznoszone są tarasowo - na wyższe piętra i na dachy wchodzi się po drabinach. W centrum wioski zwykle znajduje się miejsce kultu, zwane kiwa. Tutaj odprawia się obrzędy, które - kto wie? - być może niosą naszemu światu ocalenie.  

Sobótkowe zioła przeciw złym mocom

Noc letniego przesilenia zawsze uważano za porę największej potęgi dobrych i złych mocy. Przed tymi złymi chronić miały odpowiednie zaklęcia, a także zioła - zerwane zanim jeszcze zapłonęły pierwsze świętojańskie ognie.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: