Wyszukiwanie po tagu: psychoterapia
Łącznie 9 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Terapeutka od pokoleń

Czasami wystarczy wrócić do korzeni, by problemy życiowe zniknęły – mówi Agnieszka Ziębińska z Łodzi.

Wyrwij się z nałogu

Przychodzi człowiek do lekarza. A lekarz pyta: „Co panu dolega?”. Albo: „Jak się pan czuje?”. Odmienność dr. Michała Polykowskiego polega na tym, że jego pytanie zadane pacjentowi brzmi: „Jak chciałby się pan czuć?”.  

Genogram - rodzina z lotu ptaka

 Na kartce papieru widać wyraźnie dobre i złe strony rodziny. To, co może dodać nam skrzydeł, i to, co nam te skrzydła podcina.  

Łaźnia duchów

Zachodzi słońce. Zaraz zacznie się ściemniać. Po gorącym dniu robi się chłodno. Na równinie stoi ni to namiot, ni to igloo, w kształcie kopuły. Wkrótce przybędą tam duchy.

Regresing na wojenne rany

Jakiś czas temu do redakcji „Gwiazd” dotarł dramatyczny list. Napisała do nas żona byłego żołnierza, który pełnił służbę w Iraku. Po tym, jak wrócił z wojny, ich życie zamieniło się w koszmar. Mąż pił i był agresywny. Nie radził sobie z potwornymi wyrzutami sumienia, jakie miał po zastrzeleniu na służbie kobiety z dzieckiem na ręku.  

Jak robić pieniądze i cieszyć się życiem

Mistrz zebrał swoich uczniów na polanie. - Co widzicie? - zapytał. - Widzę drzewo - odparł pierwszy. - Ja widzę ptaka skaczącego po gałęziach drzewa - powiedział drugi uczeń. - A ty co widzisz? - Mistrz zapytał trzeciego ucznia. - Widzę oko tego ptaka - odparł trzeci uczeń. Wyjął z kołczanu strzałę, naciągnął cięciwę i złożył się do strzału.  

Stań w wiedzącym polu

Jest taka dziwna forma psychoterapii: pacjent i terapeuta siedzą i patrzą w skupieniu na stojące na środku sali, kompletnie obce im osoby. Ludzie ci wcielają się w członków rodziny pacjenta. Rysują się między nimi jakieś relacje. I nagle jak na dłoni widać, co jest prawdziwą przyczyną problemów pacjenta.  

Niewolnicy mitów

Czy operacje plastyczne zastąpią psychoterapię?  

Strażnicy Magii

Czym jest Huna, skąd się wzięła, jakie ma cele i sposoby działania - o tym wszystkim napiszę w cyklu artykułów. Dziś o jej pochodzeniu i trudnej drodze do umysłów współczesnych ludzi.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: