Wyszukiwanie po tagu: Grecja
Łącznie 13 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Nekromantejon: wyrocznia śmierci

Po wiekach milczenia zmarli znów przemawiają w Efyrze...

Simonopetra uzdrawia tylko mężczyzn

Na górze Athos nie wiadomo kiedy nawet twoje grzechy zostaną odpuszczone.

Kto chce zniszczyć Orfeusza?

Według starej wiary to Orfeusz był Mesjaszem, który poświęcił swoje życie, by odkupić grzechy ludzkości. Pewnie dlatego od wieków ktoś zaciera ślady istnienia orfizmu...

Czy Polska zbankrutuje jak Grecja?

W Polsce prawdziwe zaciskanie pasa, będące skutkiem bolesnych reform, zacznie się dopiero pod koniec 2012 roku...

Na początku był Eros

A także zodiak! Starożytni Grecy wierzyli, że ich świat stworzyła miłość i że rządzą nim planety.  

Pałace dla duchów

Kreta! Oczywiście - plaże, ciepłe morze, delfiny, winogrona. Są już wakacje i biura podróży kuszą nas na różne sposoby. Jedno jest pewne: żadne z nich nie zdradzi w kolorowych folderach, jakiego niezwykłego odkrycia dokonano ostatnio na Krecie. I trudno się dziwić... Ale po kolei!  

Krótka historia domów

Starożytni Grecy domy horoskopu nazywali skromnie topoi, czyli "miejscami". System domów obmyślono na wzór znaków zodiaku. Wyglądało to tak, że każdy znak miał swoją specjalność, i ta specjalność przechodziła na odpowiadający mu dom.  

Klasztor tylko jednej kobiety

Turyści odwiedzający dzisiejszą Grecję nawet nie domyślają się, że pewne miejsce w tym kraju od ponad dziewięciuset lat jest niedostępne dla kobiet. Tam właśnie przebywała najświętsza ze świętych.  

Okiem astrologa - Tajne szyfry znaku Wagi

Aby zrozumieć wibracje tego znaku, trzeba poznać znaczenie jego oryginalnej nazwy  

Prawdziwe Amazonki

Pamięć o Amazonkach przetrwała dwa tysiąclecia w mitach starożytnych Greków. Najnowsze odkrycia archeologów potwierdzają, że kobiety–wojowniczki istniały naprawdę.  

Na falach dźwięku

Wielkie piramidy egipskie. Cyklopowe budowle Ameryki Południowej. Tarasy w Baalbek. Zniszczone mury Jerycha. I dziesiątki mitów opowiadających o dawnych budowniczych, którzy potrafili sprawić, że wielkie głazy unosiły się w powietrzu. Czy naprawdę było to możliwe tysiące lat temu - skoro teraz tego nie potrafimy?  

Delfy - tu słychać głos bogów

Delfy były najsłynniejszą z wyroczni starożytnej Grecji. Przepowiedni Pytii słuchali możnowładcy i potężni królowie. A i dziś można usłyszeć jej głos...  

Trazyllus doradca Tyberiusza

Astrologia do Rzymu przyszła od Greków. Rzymianie zarazili się od nich zarówno entuzjazmem dla horoskopów, jak i sceptycyzmem.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: