Wyszukiwanie po tagu: wicca
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Beltaine, czyli noc ognia i miłości

Noc z 30.04 na 1.05 to najlepszy w roku czas na rytuały miłosne, szukanie drugiej połówki, no i na śluby!

W Sabat Samhain wszystko jest możliwe

31.10–2.11 to czas, kiedy w powietrzu unosi się niezwykła energia wzmocniona magią zaświatów. Czary, zaklęcia, rytuały zadziałają jak nigdy dotąd!

22.12 Yule: święto życia

Zanim pojawiły się święta Bożego Narodzenia, było Yule – czas potężnej magii światła zwyciężającego mrok. Czas nadziei na lepsze jutro...

Mabon: sabat pomyślności i dostatku

22.09 to idealny czas na czary przyciągające dobrobyt i powodzenie. Nie przegap szansy!

Fortuna rozkwita dla ciebie!

1.08. obchodzimy sabat Lammas – czas magii przynoszącej płodność, zdrowie i powodzenie dla wszystkich, których kochamy!!

Pod opieką kosmitów

W kręgu Wicca Magiczne narzędzia: sztylet obrzędowy  

Beltaine - czas spełniania marzeń!!

30 kwietnia, po zachodzie słońca, zaczyna się największe, najradośniejsze magiczne święto roku. To czas na wszelkie czary przywołujące to, czego najbardziej teraz potrzebujemy!

W Yule możesz spełnić swoje marzenia

21 grudnia, o godz. 12.12, nastąpi przesilenie zimowe – to właśnie wielkie święto czarownic, Yule. Dni zaczną się wydłużać, światło i życie pokona mrok i śmierć. To idealny czas, by wykorzystać moc energii kosmicznych do magii, która zapewni nam odrodzenie we wszystkich aspektach naszego życia. Nie straćmy tej szansy!

Samhain. Noc najpotężniejszych czarów

Noc z 31.10 na 1.11 to najbardziej niezwykły czas roku – granica między naszym światem a zaświatami zaciera się, zanika i nagle wszystko staje się możliwe – magia, czary i spełnienie marzeń.

Tajemnice wrzosu

Wrzosowe wieńce pozwalały czarownicom wędrować do krainy magii, znachorzy leczyli wrzosem schorowane brzuchy, kobiety dzięki kwiatom wrzosu odzyskiwały urodę...

Magiczne spotkania

W Polsce ezoteryka uważana jest za naukę niepoważną. W Anglii wprost przeciwnie. Astrologię i nauki tajemne można studiować na uniwersytecie. A druidyzm został uznany za legalną religię.

Kobiece święto ziół

15 sierpnia, w dniu Matki Boskiej Zielnej, ususz zebrane przez siebie zioła i kwiaty, aby nabrały magicznej mocy.

Magia lustra

Każdy z nas może mieć czarodziejskie zwierciadło. Warto jednak nauczyć się, jak się z nim obchodzić. To prosta, skuteczna i bezpieczna magia.

Niech ogień płonie

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja obchodzimy sabat Beltaine – najbardziej radosne ze wszystkich pogańskich świąt.

Dzień Kobiet wg wiccy

1 marca obchodzimy matronalia, wiccańskie święto światła, narodzin wiosny i… kobiecości!  

Ołtarz miłości

Tak się jakoś porobiło, że amerykańskie zwyczaje zagnieździły się w kraju nad Wisłą i zaczynają obrastać energią wiary. Walentynki to dobry przykład.  

Krótka historia wicca

Postanowiłam wreszcie ugiąć się pod Waszymi prośbami i napisać skrótowo, skąd się wzięła wicca i jak teraz wygląda ten ruch na świecie.  

Syreni śpiew czarownic

Dawno, dawno temu w starożytnej Grecji podczas świąt boga Dionizosa jego wyznawczynie, bachantki, wpadały w morderczy szał i oddawały się rozpuście, podczas której nie tylko zaznawały cielesnych rozkoszy, ale również rozszarpywały swoich kochanków.  

Rytuał zgody

Wiccańskie rytuały magiczne przeprowadzane zgodnie z Kalendarzem Magicznych Świąt. Sposób na usunięcie niesnasek – nie tylko w rodzinie.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: