Wyszukiwanie po tagu: zjawiska paranormalne
Łącznie 13 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Wyprawa na drugi brzeg

Lęk przed śmiercią towarzyszy nam przez całe życie. Niewierzący boją się ostatecznego kresu, wierzący - Sądu Ostatecznego i tajemnicy związanej z rozstawaniem się z doczesnością. Jednak wielu z tych, którzy się otarli o śmierć, twierdzi, że właściwie nie mamy się czego bać.  

Przypadki nie istnieją

Siedzę w domu, rozmawiam ze znajomymi, gra telewizor. Ja lub moi goście wypowiadamy jakieś słowa i słyszę, że jednocześnie mówi je postać z nadawanego właśnie serialu. Zabawne. Jednak za moment znów się to zdarza. I tak kilkanaście razy podczas tego i innych wieczorów. Czy nie wydaje się to Państwu znajome?  

Zagłębie śmierci

W okolicach Raszyna i Marysina nawet doświadczeni kierowcy mocniej zaciskają ręce na kierownicy i stają się bardziej ostrożni. Mieszkańcy okolicznych wiosek z niepokojem czekają na powrót do domu swoich dzieci. Nigdy nie wiadomo, kiedy Coś znów uderzy.  

Dziwne życie Tadeusza Kotowskiego

Gdy w styczniu 2002 roku w domu zaczęły latać przedmioty, gdy skądś dochodziły dziwne odgłosy i zapachy, myślano, że wszystko to jest dziełem duchów. Nawiedzony dom opisały gazety, współczuto nękanej zjawiskami paranormalnymi rodzinie. Dopiero potem okryto, że w centrum wydarzeń stoi Tadeusz Kotowski.  

Teleportacja za chińskim murem

Parapsychologią interesowano się na Zachodzie głównie w czasach zimnej wojny, i to tylko dlatego, że badania nad nią prowadziły ośrodki badawcze w krajach za „żelazną kurtyną”. W odpowiedzi na nie w latach 1970–1994 rząd USA realizował tajny program badawczy poświęcony między innymi prekognicji, jasnowidzeniu, psychokinezie czy teleportacji. Nosił on nazwę Remote Vewing (postrzeganie pozazmysłowe na odległość).  

Na tropie zagadek przeszłości

Zazwyczaj jasnowidzenie kojarzy się nam z odgadywaniem przyszłości. Ale przeszłość także skrywa mnóstwo zagadek! Historia dowodzi, że np. archeolodzy współpracujący z jasnowidzami mają bardzo ułatwione zadanie.  

Łowca duchów

W każdej dyskusji o duchach, nawiedzonych domach i opętaniach wcześniej czy później pada nazwisko Harry Price. To największy w historii badacz zjawisk niezwykłych i pierwszy profesjonalny pogromca duchów.  

Ciemne moce działają w Canneto di Caronia

Spokojna mieścina leżąca na trasie Mesyna-Palermo niedawno stała się centrum zainteresowania miejscowych władz, mediów, a także badaczy zjawisk paranormalnych oraz egzorcystów. Wszystko przez nagle wybuchające lodówki, telewizory, liczniki gazowe, a nawet... krany!  

Diabelskie harce czyli jak powstają zjawiska paranormalne

W dawnych czasach wierzono, że gdzie iskry się sypią, ogniki latają, na ziemi koła i wzory powstają, tam diabeł harcuje i na duszyczki niewinne poluje. Wierzenia te były tak głęboko zakorzenione, że wieśniacy wystrzegali się takich miejsc, by na dom złego licha nie sprowadzać i by nie stać się ofiarą harców diabła.

W dwóch miejscach w tym samym czasie

Ile razy, kiedy spadała na nas lawina obowiązków, mówiliśmy: „Przecież się nie rozdwoję”. Skąd ta pewność? Niektórym się to zdarza.  

Zawód jasnowidz

Może to wyglądać np. tak: zaginiona kobieta ze zdjęcia pojawia się w wizji, w opuszczonym domu. To tam zwabił ją morderca. Tam ciało pociął na kawałki, wrzucił potem do rzeki... Miejsce jest charakterystyczne, trzeba narysować mapkę, która pomoże je znaleźć.  

Halucynacje, kamienne nagrania i spiritystyczne oszustwa

Czy duchy istnieją? Jest wiele dowodów na to, że tak. Ale zdarza się też, że coś, co wygląda na działanie ducha, na pewno nim nie jest.  

Togliatti paranormalny tygiel

Rosyjskie miasto Togliatti nad Wołgą przyciąga jak magnes zjawiska paranormalne – od UFO po poltergeisty. Nic więc dziwnego, że otwarto tam szkołę parapsychologiczną. Władze liczą też na napływ turystów zainteresowanych UFO.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: