Wyszukiwanie po tagu: ziemia
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Oko Ziemi

Kiedy kosmonauci zobaczyli je z orbity, nie mogli uwierzyć w jego istnienie. Jurij Gagarin krzyknął podobno: „Hospody pomyłuj”...  

Specjalne miejsce do czarów

Jeśli stosujesz rytuały z naszego tygodnika, powinnaś to robić na magicznym ołtarzu czterech żywiołów. Podpowiadamy, jak go przygotować.

Tłuszcz out!

Przed plażowaniem powinnaś schudnąć, bo tylko tak zaczarujesz otoczenie. Nasza nowa dieta zgodna z filozofią chińską odmieni cię ekspresowo!

Jeszcze jeden koniec świata

Każdy z nas jest istotą rozumną, ale ludzkość jako całość nie panuje nad sobą i zachowuje się jak kolejny bezmyślny, bezcelowy i mechaniczny proces przyrody. Któremu jest wszystko jedno, do czego doprowadzi.  

Farma zwana ziemią

Kosmici potrzebują ludzi, by przeżyć  

Niebo na ziemi

Niebo jest dla większości religii miejscem wiecznej szczęśliwości, toteż od zarania dziejów ludzie bardzo chcieli się do niego dostać. Tak bardzo, że wpadli na pomysł, by Niebo... przenieść na Ziemię.  

Cztery żywioły człowieka

Człowiek, który emanuje spokojem wewnętrznym, jest psychicznie poukładany, przyciąga dobre energie i przyjaznych ludzi. W życiu mu się wiedzie, okazje same pchają mu się w ręce. Spokój duszy wpływa też na organizm - choroby się go nie imają. Jak jednak osiągnąć ten stan ducha?  

Wieś w blasku jupiterów

Co takiego teraz dzieje się na niebie, że "chłop potęgą jest" (jak napisał Wyspiański), a przynajmniej tak mu się wydaje?  

Światy połączone

Kilkoro pasażerów lotu z Chicago do San Francisco z jakichś powodów nagle znalazło się w świecie przesuniętym do własnej rzeczywistości o kilka minut wstecz. Zanim "dogonili" swój czas, musieli walczyć o życie z dziwnymi istotami - pożeraczami przestrzeni - które zjadały przeszłość.  

Ziemia, szara eminencja horoskopów

Kto studiuje astrologię, szybko uczy się, że planet jest okrągła liczba – dziesięć. Potem razi go, kiedy astronomowie mówią o dziewięciu planetach.  

Bogaci biedacy

Mogą mieć wszystko, a jednak rezygnują ze zdobyczy cywilizacji - i są szczęśliwi. Freeganie (free - wolny, vegan - restrykcyjny wegetarianin) uważają, że tylko ich tryb życia zapewnia spokój duszy i pomoże ocalić planetę.  

Zmiana biegunów nie taka straszna

Wśród katastrof zapowiadanych dla Ziemi wymienia się jej przebiegunowanie, czyli przestawienie biegunów magnetycznych odwrotnie niż to jest teraz. Zjawisko to jest tym bardziej realne, że pole magnetyczne Ziemi teraz powoli słabnie!

Tajemnicza liczba cztery

Są cztery żywioły - to wiemy, ale że jest Czwórca Święta - tego nikt by się chyba nie spodziewał...  

Igraszki z klimatem

To, co się od kilku lat dzieje z klimatem, wszystkich niepokoi. Zmiany widać na każdym kroku - są szybkie i gwałtowne. Czy ocieplenie klimatu jest winą człowieka, jak sądzą jedni, czy też naturalną koleją rzeczy, jak twierdzą inni? Faktem jest jednak, że to cykliczne zmiany klimatyczne na Ziemi tworzyły i niszczyły cywilizacje. Czy naszą też to czeka?  

Największy spisek XX wieku

4 lipca mija 55 lat od katastrofy w Roswell. Wydarzenie to wstrząsnęło umysłami milionów ludzi.  

Słoneczna mutacja ludzkości

Astronomowie i ezoterycy zaczynają być zgodni, że rok 2012 zadecyduje o losach ludzi zamieszkujących naszą planetę.  

Czas Księżyca

Czy wiecie, gdzie podziewają się wszystkie zmarnowane na Ziemi rzeczy: stracony czas, roztrwonione bogactwa, niedotrzymane przyrzeczenia, niewysłuchane modlitwy, nieudane próby, łzy przelane na darmo, niespełnione marzenia czy też próżne chęci? W przedziwnej krainie Limbus na Księżycu...  

Jakim jesteś żywiołem

Często obserwuję, jak bardzo jesteśmy krytyczni w ocenie stylu życia innych. Przez swój pryzmat patrzymy na cudze potrzeby i tęsknoty. Tymczasem koncepcja, według której jesteśmy reprezentantami jednego z czterech różnych żywiołów: Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza - uwidacznia, że tak naprawdę każdy z nas ulepiony jest z innej gliny. Mamy prawo różnić się od siebie  

Ziemia w ciąży

200 milionów lat temu Ziemia była o połowę mniejsza niż obecnie - i nadal się powiększa. Teoria ta, z pozoru całkiem fantastyczna, ma coraz więcej zwolenników, gdyż tłumaczy wiele zjawisk do tej pory niewyjaśnionych.  

Do piachu, czyli o zbawiennych skutkach zakopywania się w ziemi

Natura stworzyła nas jako zwierzęta naziemne: nie latamy ani nie skaczemy wysoko.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: