Wyszukiwanie po tagu: szatan
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Dobro silniejsze jest od zła

W świecie, gdzie każdy z internetu może nauczyć się czarnej magii, coraz ważniejsza staje się uczciwość – mówi Czesław Karkowski, egzorcysta.

Powrót szatana?

Niektórzy twierdzą, że Watykan jest na celowniku agentów Złego. I że decyzja Benedykta XVI o abdykacji była wynikiem spisku demonów. Czy mroczne siły poradzą sobie z nowo wybranym papieżem Franciszkiem?

Anielski rycerz stanie w twojej obronie

Kiedy czujesz, że wokół ciebie gromadzą się złe moce, a ty padasz ofiarą spisku, że otaczają cię pseudoprzyjaciele o fałszywych intencjach i nikt nie wystąpi, by o ciebie walczyć, wtedy wezwij Michała Archanioła. On natychmiast udzieli ci pomocy i zdemaskuje oszczerców.

Czarna magia w Watykanie

Karnawałowa zabawa trwała w najlepsze. Rzymskie kurtyzany kąpały się w winie, a grono watykańskich purpuratów i złotej młodzieży podziwiało ich nagie ciała. W pewnym momencie mistrz ceremonii, Johannes Burchard, zorientował się, że na sali brak najważniejszego gościa, kardynała Rodryga Borgii. Zaniepokojony, poszedł poszukać go w ogrodzie.

O istotach czarnych, strasznych i włochatych

Niedawno pisałem o złych duchach, opętaniach i egzorcystach, którzy z szatanem - wciąż aktywnym - walczą. Ale chciałoby się powiedzieć: samiśmy sobie winni.  

Wojny Niebiańskie

W powszechnej świadomości niebo kojarzy nam się z fruwającymi aniołkami grającymi na harfach i dobrotliwym, brodatym świętym Piotrem, który wpuszcza czyste dusze do Raju. A gdzieś w górze spogląda na ten sielski obrazek sam Bóg w postaci łagodnego światła. A przecież Niebo spływało kiedyś anielską krwią...  

Idź precz, szatanie

Najsprytniejszą sztuczką diabła było przekonanie ludzi o swoim nieistnieniu. Ale są tacy, którzy nigdy nie dali się na nią nabrać. To egzorcyści.

Niebezpieczne igraszki z szatanem

"Dziewiąte wrota", które teraz oglądamy na ekranach kin, nie są pierwszym filmem o diable, jaki zrobił Roman Polański. Tak się złożyło, że jego słynne "Dziecko Rosemary", opowieść o kobiecie zapłodnionej przez Szatana, doprowadziła do osobistej tragedii reżysera.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: