Wyszukiwanie po tagu: starożytność
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Ofiara dla Amona-Ra

Starzy bogowie wciąż żyją. I potrafią odwdzięczyć się za pamięć.

Zadeptane lądowisko kosmitów

Greenpeace się nie popisał – chciał wykorzystać sławę starożytnych rysunków w Nazca do swojej sprawy, a ściągnął na siebie gromy z całego świata.

Nekromantejon: wyrocznia śmierci

Po wiekach milczenia zmarli znów przemawiają w Efyrze...

Starożytne wojny atomowe

Jeden z twórców bomby atomowej, dr J. Robert Oppenheimer, który znał starożytną literaturę, zapytany kiedyś po próbnym wybuchu nuklearnym, czy to był pierwszy wybuch bomby atomowej, jakiego kiedykolwiek dokonano, odpowiedział: „Jeśli chodzi o historię nowożytną, to na pewno tak”.  

Krótka historia domów

Starożytni Grecy domy horoskopu nazywali skromnie topoi, czyli "miejscami". System domów obmyślono na wzór znaków zodiaku. Wyglądało to tak, że każdy znak miał swoją specjalność, i ta specjalność przechodziła na odpowiadający mu dom.  

Oko Horusa

To jeden z najstarszych symboli oświecenia, dzięki któremu możemy połączyć się zarówno z naszą podświadomością, jak i z kosmiczną skarbnicą wiedzy.  

Słowianie - Najbardziej tajemniczy lud Europy

Znamy dzieje Egipcjan, Greków, Rzymian. Wiemy, gdzie mają swoje korzenie Niemcy i Anglicy. Ale co wiemy o naszych przodkach? Kim jesteśmy, skąd przyszliśmy? Co sprawiło, że jesteśmy tacy, a nie inni?  

Radiestezja dla każdego

Prawdopodobnie 90% ludzi ma zdolności radiestezyjne, tylko sobie tego nie uświadamia. A szkoda. Każdy z nas mógłby je wykorzystywać w codziennym życiu. Podobnie jak to robili nasi przodkowie w starożytnych Chinach, Egipcie, Rzymie i Grecji...  

Fortuna na zawołanie

Od dawna już nie pisałam o pieniądzach, być może wychodząc z założenia, że tak wiele sposobów na przyciągnięcie dostatku było zamieszczonych na łamach "Gwiazd", że macie już dosyć. Najwyraźniej jednak przyszedł czas, by znów zajrzeć do naszych, niestety, pustawych portfeli i zrobić coś z tym fantem.  

Mów do mnie przez oceany

Dla uzdolnionych telepatów nie ma przeszkód, by porozumieć się ze sobą nawet... przez epoki.  

Osiem egipskich dusz i ciało dziewiąte

O starożytnych Egipcjanach każdy wie, że budowali piramidy i mumifikowali zmarłych. Ale nie każdy wie, że mieli nader wyrafinowaną koncepcję tego, czym jest człowiek  

Starożytny doradca współczesnych polityków

Księga I-cing była stworzona jako narzędzie polityki. Doradzała władcom, jak mają rządzić, by w kraju panowała pomyślność. Szkoda, że dziś nikt jej w tym celu nie wykorzystuje...   

Co się kryje w lodach Antarktydy

Powojennemu światu III Rzesza dała wielu świetnych naukowców, którzy po klęsce Hitlera z radością zgodzili się pracować na rzecz zwycięzców. Alianci ze zdumieniem dowiedzieli się, że w niemieckich laboratoriach powstawały projekty, które o całe lata wyprzedzały dokonania światowej nauki. Niektóre pozostają zagadką do dziś...  

Średniowiecze astrologii

Gdyby spytać w jakiejś ankiecie, w którym okresie historii astrologia była najbardziej popularna, a astrologowie cenieni – pewnie większość zapytanych odpowiedziałaby, że w średniowieczu. A to błąd! Średniowiecze w Europie wcale nie sprzyjało astrologii, której zresztą w tym czasie prawie nie znano. Więc jak było naprawdę?  

Odmładzająca moc piramid

Młoda kobieta stoi we wnętrzu piramidy. Ma zamknięte oczy, delikatnie się uśmiecha, wydaje się, że straciła kontakt z rzeczywistością. Po chwili terapeutka chwyta ją delikatnie za ramię. Czas przerwać zabieg.  

Architekci z boskim dyplomem

Promieniowanie starożytnych greckich amfiteatrów i stadionów wprowadzało ludzi w trans i stymulowało ich organizmy. Takie budowle przydałyby się i dziś!  

Trzy kroki do nieśmiertelności

Sklonowanie człowieka to krok pierwszy - wyjaśnił w wywiadzie dla Informacyjnej Agencji Radiowej. Drugim krokiem będzie przyspieszenie klonowania tak, aby dojrzałego sklonowanego człowieka otrzymywać w kilka godzin. Trzeci krok - zdaniem Raela - nastąpi za około 20-25 lat. Będziemy mogli wtedy przekazywać klonom naszą świadomość, charakter, doświadczenie i wychowanie. A wtedy będziemy żyć wiecznie i nigdy nie dotkną nas żadne choroby.

Nieodparty urok kastracji

Kastracje są jedną z najdziwniejszych praktyk dotyczących ludzkiej cielesności.  

Ziemia w niebezpieczeństwie

Sześć tysięcy lat temu na Antarktydzie rosły drzewa, płynęły rzeki i, być może, mieszkali tam ludzie. Kontynent, który teraz pokryty jest lodem, wtedy był archipelagiem wysp.  

Strażnik zapomnianej wiedzy

Od lat uczeni usiłują wyjaśnić tajemnicę Sfinksa  
« Poprzednia strona
Strona z 3

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: