Wyszukiwanie po tagu: Bóg
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Sudarium z Oviedo

Jedna z najświętszych relikwii świata chrześcijan. Jest dowodem na prawdziwość Całunu Turyńskiego.

Piorun z jasnego nieba

Naprawdę można się spalić ze wstydu, złości, z powodu depresji...

Wyśnić swoją przyszłość

Człowiek przesypia jedną trzecią swego życia. Jedną trzecią snu zajmują mu senne marzenia. Większości z nich nie pamiętamy. Wiele z tych, które pamiętamy, nie ma większego znaczenia lub też ich po prostu nie rozumiemy. Czasami jednak pojawiają się sny, które są darem Niebios - pokazują przyszłość, rozwiązują problemy, ostrzegają lub obdarzają wiedzą.

Język Aniołów

W Biblii jest wzmianka o Enochu, jednym z pierwszych ludzi, który twarzą w twarz rozmawiał z Jahwe.

Wyprawa na drugi brzeg

Lęk przed śmiercią towarzyszy nam przez całe życie. Niewierzący boją się ostatecznego kresu, wierzący - Sądu Ostatecznego i tajemnicy związanej z rozstawaniem się z doczesnością. Jednak wielu z tych, którzy się otarli o śmierć, twierdzi, że właściwie nie mamy się czego bać.  

Tajemnicza energia życia

Towarzyszy nam od zawsze. Magazynuje uczucia, odwzorowuje stany świadomości i ma pamięć. Jeszcze niedawno nikt by nie uwierzył, że określenia te mogą dotyczyć… wody.  

Hahaiah papieski anioł

To właśnie on ujawnia sekrety Boga poprzez prorocze sny i wyjaśnia, w jaki sposób można je interpretować.  

Astronomicznie poprawny obraz Bengta Alfredsona pt. "Pokłon Magów"

Nie każdy otrzymał dar wiary. Dlatego wielu domaga się dowodu na istnienie Boga. Ale czymże byłby ów dowód ostateczny? Zejściem Najwyższego po niebiańskich schodach wprost na Ziemię przy dźwięku anielskich trąb? Bóg nie jest showmanem, działa subtelnie, nie licząc na poklask i uznanie. Dlatego znaki, jakie nam daje, nie są spektakularne, a często są wręcz nie zauważane. I zdarza się, że to, co bierzemy za Jego znak, wcale nim nie jest, a to, co wydaje się nam czymś naturalnym lub co nazywamy przypadkiem, jest właśnie sygnałem od Niego.  

Dwa oblicza zła

Astrologia okazuje się przydatna (prócz innych dziedzin) także w nauce o moralności  

Życie jest proste

Wielu Czytelnikom stwierdzenie, że życie jest proste, wyda się nieprawdziwe, trudne do zaakceptowania, tym bardziej jeżeli borykają się z różnego rodzaju niepowodzeniami. A jednak to stwierdzenie podtrzymuję.

Wróżby, Bóg i Diabeł

Wiadomość o zamieszczeniu w numerze 48/04 tygodnika „Gwiazdy mówią” felietonu „Wróżby, Bóg i diabeł”, w którym znany Astrolog zechciał okiem fachowca przyjrzeć się mojej osobie, zastała mnie w Niemczech. Przekazała mi ją pewna znajoma, a przeczytawszy przez telefon co celniejsze fragmenty, spytała: „Słuchaj, czy on naprawdę nie wie, o co tu chodzi, czy tylko udaje?”. „I jedno, i drugie” – odparłem.  

Sodoma i gomora - czy utonęły w Morzu Martwym

Sodoma i Gomora - biblijne miasta rozpusty i nierządu zniszczone 5000 lat temu przez Sąd Boży. Do tej pory uważano, że historia o strasznym końcu Sodomy i Gomory jest wymysłem ludzkiej fantazji. A jednak okazuje się, że kryje się w niej dużo prawdy. Naukowcy odnaleźli ruiny obu miast w Morzu Martwym - na głębokości 300 metrów.  

Uzdrawiające sabaty

Przez wiele miesięcy starałam się dotrzeć do polskich czarownic. I co się okazało? Wyznawców wicca w naszym kraju jest coraz więcej, ale przeważnie nie są zorganizowani. Dwu- lub trzyosobowe grupki, bez - że się tak modnie wyrażę - prawdziwego mistrza duchowego.  

Święty olej królów

Ampułka z olejem, którym namaszczano monarchów francuskich, wywołała długi ciąg cudownych i niewytłumaczalnych zdarzeń.  

Jej prywatny cud

Halina spaceruje powoli nad brzegiem jeziora. Od czasu do czasu podpiera się laską. Chłonie widok migoczącej w słońcu wody. Jeszcze dwa lata temu taki spacer byłby niemożliwy. Nad jezioro przywoziła ją babcia - Halina siedziała na wózku inwalidzkim i jedynie wsłuchiwała się w pluskanie wody. Była niewidoma, a jej ciało trzymało w szponach dziecięce porażenie mózgowe.  

Kto zdradził ludziom tajemnice wszechświata

W książce pt. "Stwórca czasu i przestrzeni" amerykański autor, Chuck Missler, dowodzi, że w Biblii uważny czytelnik może znaleźć wiele niezwykle trafnych stwierdzeń naukowych o fizycznej naturze wszechświata. Już w pierwszym wersecie Biblii czytamy:  

Skarb Arki Przymierza

Gdyby spytać chrześcijan i żydów, co się znajdowało w Arce Przymierza, większość z nich odparłaby: tablice z dziesięciorgiem przykazań. Bo niewielu wie, jaki naprawdę skarb został ludziom darowany przez boga Mojżesza i Abrahama.  

Objawienia

Astrologia, jako system, pojawiła się w czyimś umyśle nagle i od razu w całości. Autor z pewnością był przekonany, że pomysł ten przyniósł mu Bóg.

Komu potrzebne są sekty

Kiedy się mówi: sekty, jakie pierwsze słowo się z tym kojarzy? - "Groźne". Tak, sekty to rzecz, która ogólnie budzi niepokój, a nawet poczucie zagrożenia.  

Boży drogowskaz

Żyjemy w niezwykle skomplikowanych czasach. Często, aby podjąć prawidłową decyzję, musielibyśmy wziąć pod uwagę setki różnych przesłanek. Niewielu sobie z tym radzi. A przecież ci, którzy odnieśli wielkie sukcesy przyznają, że często, zamiast długotrwałego szacowania zysków i strat, po prostu poszli za głosem swej intuicji.
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: