Wyszukiwanie po tagu: alchemia
Łącznie 6 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Kaplica alchemika

W czasie świąt wielkanocnych neapolitańczycy częściej niż zwykle śpieszą na ulicę Francesco de Sanctis. Przychodzą, by w kaplicy rodziny di Sangro podziwiać rzeźbę przedstawiającą Jezusa zdjętego z krzyża i ułożonego na kamiennej grobowej płycie.  

Cuda w czechach

Miejsca mocy  

Zodiak Alchemików

Los obszedł się z alchemią jeszcze gorzej niż z astrologią. Dawniej szanowana, stała się symbolem błędu, przesądu i oszołomstwa.

Czarodziej Ociepka i jego droga ku wtajemniczeniu

Śląsk powojenny to miejsce, gdzie w znoju wydzierano ziemi czarne złoto Polski Ludowej i gdzie – nielegalnie, ale za cichym przyzwoleniem komunistycznych władz – aż do lat 60. działała loża różokrzyżowców. Prości górnicy wraz ze swoim guru, Teofilem Ociepką, zajmowali się alchemią i kabałą, szukali kamienia filozoficznego i zgłębiali tajemnicę bytu.  

Biały proszek złota - panaceum i generator oświecenia

Czy kamień filozoficzny naprawdę już istnieje?  

Ludzie - drzewa

Na wyspie Wak Wak, na Morzu Chińskim, rosną drzewa o liściach jak figi. W początkach marca pojawiają się owoce o kształcie dziewczęcych stópek. W kwietniu dorasta im tułów i wreszcie – w maju głowa. Z początkiem czerwca, kiedy już dojrzeją, zaczynają spadać, a towarzyszy temu niezwykły dźwięk „wak wak”. W połowie czerwca „dziewczęta” znikają jak za sprawą czaru.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: