Wyszukiwanie po tagu: wiara
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Pytania o duszę

Czy istnieje, a jeśli tak, to gdzie? I czy mają ją tylko ludzie, czy też wszystkie żywe istoty, z roślinami włącznie?

Czy czeka nas drugie życie?

Wieczna uczta, uniwersytet wcieleń, a może rozpłynięcie się w kosmicznej Nadświadomości? Co wybierasz?

Kaodaizm: synteza wszystkich wyznań

Chrystus u boku Konfucjusza i Buddy. Może to jest recepta na pokój na świecie?

Poganie wracają nad Wisłę

Polacy to dziwni katolicy: z jednej strony bardziej papiescy niż papież, z drugiej – przesądni, jakby wciąż tkwili w czasach sprzed Mieszka I. 

Cudotwórca na stadionie

Nazywają go współczesnym Jezusem. Ponoć wskrzesza zmarłych, uzdrawia chorych. Na jego charyzmatyczne rekolekcje przychodzą tysiące wiernych. Wkrótce znów przyjedzie do Polski.

Angelina i buddyzm

Angelina Jolie wierzy w moc buddyjskiej astrologii. Zgodnie z nią zaplanowała datę swojego ślubu.

Król miłosnych kamieni i jego świta

Różowy kwarc to idealny kamień na wiosenną biżuterię.

Przepis na świętość

Gdyby Karol Wojtyła był hinduskim przywódcą duchowym, a nie głową Kościoła katolickiego, nie musiałby umierać, żeby zostać świętym. Byłby nim za życia.  

Anioły pośród nas

Nie mają skrzydeł ani złotej aureoli. Mówią tak jak my. Wyglądają tak jak my. A ich życiowym celem jest pomaganie innym.

Przyszła raz do mnie Matka Boska...

Od czasu objawienia w Fatimie, w roku 1913, hierarchia kościelna nie uznała oficjalnie żadnego cudu. Władza radziecka nie uznawała nie tylko cudów, ale także hierarchii kościelnej. Ale przecież nie chodzi ani o dekrety, ani o rozkazy. Nikt nie może zakazać Matce Boskiej pojawiać się tam, gdzie Ona uzna to za słuszne.  

Tańczące Słońce

13 października 1917 roku w Fatimie 70 tysięcy osób obserwowało niezwykłe widowisko: taniec Słońca. Miało ono przekonać ludzi o prawdziwości objawienia.  

Szczęściarze to profesjonalni marzyciele

Tybetańczycy uważają, że wszystko, co sobie wyobrażamy, może stać się rzeczywistością. Dotyczy to także marzeń. Aby jednak marzenie nie pozostało mrzonką, trzeba nad nim popracować. Ewa Kulejewska, wróżka i jasnowidz, uczy, jak spełniać marzenia.

Mity udowodniowe

Wiele wydarzeń opisywanych w Biblii to fakty potwierdzone przez naukę.  

Tajna historia polskiego chrześcijaństwa

Gdyby zapytać jakiekolwiek dziecko z kraju nad Wisłą, kiedy zaczęła się Polska, odpowie: w 966 roku, kiedy książę Polan, Mieszko, zwany później Pierwszym, przyjął chrzest i dzięki temu nasz kraj wszedł do wielkiej i światłej rodziny narodów europejskich skupionych wokół Rzymu i papieża. Ale... nie wszystko się tu zgadza.  

Plamy, które niosą zmiany

W bieżącym roku mamy maksimum aktywności Słońca. Aktywność Słońca to takie arcyciekawe zjawisko, w którym spotyka się fizyka i ludzka historia, a także racjonalizm i wiara w cuda.  

Ostatnia misja

Bywa, że duchy zmarłych nie chcą odejść do światła, gdyż najpierw muszą wypełnić jakieś zadanie. Bywa też i tak, że żywi sprzeciwiają się Śmierci i nie chcą pójść za nią, zanim nie osiągną celu. O tym jest ta opowieść.

Kryształowa czaszka - cielec New Age

Miłośnicy tajemnic, skrzętnie zbierający informacje o wszelkich niezwykłościach, zapewne wiele słyszeli o tajemniczych kryształowych czaszkach i ich wielkiej mocy. Jednak nie wszyscy bez zastrzeżeń przyjmują publikowane rewelacje. Sprawie czaszek przyjrzał się Maciej Kuczyński, znany pisarz i podróżnik, który jest otwarty na wszelkie niezwykłości, a jednocześnie nie przyjmuje za pewnik mglistych teorii tylko dlatego, że zostały opisane. Oto jego opowieść o poszukiwaniu prawdy...  

Tajemnica żywej wody

Do świętych źródeł w Lourdes, Medjugorie czy Fatimie pielgrzymują tłumy ludzi z wiarą, że cudowna woda ich uleczy. Podobno można jednak sprawić, by taką wodę miał na co dzień każdy z nas. Może ona nawet popłynąć z naszego kranu.  

Uniknąłem dwóch poważnych operacji

Pana Józefa Nowaka spotkałam w jednej z warszawskich klinik. Czekaliśmy na konsultację u tego samego lekarza ortopedy. Z tą różnicą, że ja przyszłam wyznaczyć termin operacji, a pan Józef - odwołać swoją.  

Ołtarz miłości

Tak się jakoś porobiło, że amerykańskie zwyczaje zagnieździły się w kraju nad Wisłą i zaczynają obrastać energią wiary. Walentynki to dobry przykład.  
« Poprzednia strona
Strona z 3

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: