Wyszukiwanie po tagu: Ałtaj
Łącznie 5 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Ostrzeżenie ducha gór

Mieszkańcy Ałtaju od pokoleń oddają cześć mocom, wobec których człowiek wydaje się zaledwie igraszką. Na własnej skórze przekonałem się, że mają rację...  

Starożytni jeźdźcy, archeolodzy i... komórki

Ałtaj należy do najbardziej „uduchowionych” zakątków ziemi, ale południowo–wschodnia część tej górzystej krainy szczególnie obfituje w zjawiska nadprzyrodzone. Tamtejsza ludność jest z mieszkańcami zaświatów za pan brat. Zdarza się, że słychać ich głosy w... telefonach komórkowych.  

Zagadka przełęczy Czike Taman

Z Nowosybirska przez Ałtaj ku stepom Mongolii biegnie droga, która od dawna była ważnym traktem handlowym, być może nawet odcinkiem słynnego Szlaku Jedwabnego. Ponieważ wiedzie przez dzikie, górskie, nie do końca po dzień dzisiejszy zbadane okolice, podróż nią stanowiła zawsze zrozumiałe ryzyko.  

Szamański Ałtaj

Ałtaj, górzysta syberyjska ziemia wciśnięta pomiędzy Kazachstan, Chiny i Mongolię, to niezwykła kraina kurhanów, szamanów i tajemniczych zjawisk. Nawet carski i komunistyczny ucisk nie zdołał zabić mistycznej duszy jej mieszkańców.  

Istrina ze Złotego Ałtaju

Kobiety mogą się u niej uczyć warzyć miłosne napoje i piec magiczne chlebki według prastarych szamańskich receptur. Mogą też z jej pomocą odkryć, jak wielką władają mocą.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: