Wyszukiwanie po tagu: kataklizmy
Łącznie 4 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Powtórka z Atlantydy

Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i kilka innych nazw. Znajdziemy je w katalogu każdego szanującego się biura podróży. Mówiąc krócej, Wyspy Kanaryjskie. Czy jedna z nich może stać się dla naszej cywilizacji... symbolem zagłady? Niestety tak, uważa McGuire.  

Klątwa Tecumseha

Rankiem 11 grudnia 1811 roku w miejscu, gdzie spotykają się trzy wielkie rzeki Ameryki Północnej: Ohio, Missouri i Missisipi, wystąpiły potężne wstrząsy. W mgnieniu oka ogromne połacie ziemi zapadały się, a inne wypiętrzały. Pośród ogólnej paniki tylko wódz Tecumseh zachowywał całkowity spokój. Nic dziwnego. To przecież on ogłosił kilkanaście tygodni wcześniej, że dojdzie do kataklizmu i tylko on wiedział, co z tego wyniknie...  

Piramidy nadzieją na ocalenie ziemi

Zbliża się rok 2012 w którym, według wielu przepowiedni, ma nastąpić koniec świata. Jednak pewni ludzie twierdzą, że mają plan uratowania Ziemi – wygląda on jak scenariusz filmu science fiction.  

Słońce w grudniu trzęsie ziemią

Pierwotne kultury uważały Słońce za bóstwo złośliwie zsyłające kataklizmy na ludzi, dlatego przebłagiwały je ofiarami. Dzisiaj możemy powiedzieć, że w pewnym sensie miały rację, Słońce rzeczywiście czyha na człowieka!  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: