Wyszukiwanie po tagu: religie
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Różokrzyżowcy bez tajemnic

W Polsce jest ich około 400. Otoczeni są aurą bardziej ponurą niż masoni...

Papież i cały ten seks

Kościół zawsze lubił wiernym zaglądać pod kołdrę i ostro tępił seks z gumką. Dziś Benedykt XVI przyzwala na używanie prezerwatyw. Czy to nowy kurs papiestwa?  

Twój opiekun smok

Czy smoki mogły istnieć naprawdę? Byli o tym przekonani starożytni Grecy, Chińczycy i… Słowianie.  

O mniszce, która śpiewa i tańczy salsę

To opowieść o tym, że religia może dać wolność. I o tym, że wiara w radość oraz dobro pozwala pokonać gniew i ból...  

Anioły nad Placem Czerwonym

W Rosji można chodzić do cerkwi i kształcić się w szkole antropozoficznej, pozbyć się uroku u wiejskiej "gadałki" i leczyć się ziołami przepisanymi przez szamana. I to wszystko jednocześnie.  

Wysłannik Dalajlamy

Dr Ven Tenzin Jangchub, dyplomowany lekarz medycyny tybetańskiej, wyświęcony mnich buddyjski, uczeń Yeshi Dondena - osobistego lekarza Dalajlamy, aktor naturszczyk w głośnym filmie "Siedem lat w Tybecie", praktykuje obecnie w Warszawie.  

Moc czerwieni

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest dla człowieka krew. W niektórych religiach jest ona uważana za siedlisko duszy, dlatego ich wyznawcy odrzucają transfuzje. Nic więc dziwnego, że jej kolor - czerwień - w magii jest traktowany jako symbol życia i energii.  

Hamburger dla duszy sekty

Jednym z przejawów zmian zachodzących w Polsce po 1989 roku stała się popularność rozmaitych fast foodów. Bary Mc Donald's mnożyły się, i mnożą w dalszym ciągu, jak grzyby po deszczu.  

Astrologiczne oblicza religii

Różne religijne wyznania i różne strony życia religijnego astrologom natychmiast kojarzą się z planetami...  

Arabowie w horoskopie

Arabowie są w modzie... Więc kolejna nasza lekcja będzie o tym, jak mógłby wyglądać zbiorowy astrologiczny portret Arabów jako narodu i cywilizacji.  

O istotach czarnych, strasznych i włochatych

Niedawno pisałem o złych duchach, opętaniach i egzorcystach, którzy z szatanem - wciąż aktywnym - walczą. Ale chciałoby się powiedzieć: samiśmy sobie winni.  

Ufologiczna histeria

Dla większości ludzi UFO to albo bzdura, albo pojazdy kosmitów. Lecz niektórzy otaczają te tajemnicze obiekty religijnym wręcz uwielbieniem lub reagują na nie nieopanowanym lękiem.  

Maryjna flaga Europy

Flaga Unii Europejskiej przedstawia 12 gwiazd na niebieskim tle. Projekt ten wydawał się idealny - uważano, że jest pozbawiony jakichkolwiek odniesień do polityki, konkretnej kultury czy religii, aż tu nagle gruchnęła wieść, że na fladze został przemycony katolicki symbol.  

Duchowi przewodnicy

To, jak bardzo duchowi przewodnicy są ważni dla ludzi można poznać choćby po tym, że liczymy kolejne lata – już 2006 – od domniemanej daty urodzenia Jednego z nich.  

Gimnastyka zamiast spowiedzi

Z połączenia buddyzmu, taoizmu i czi kungu wyrosła w Chinach nowa filozofia wyznawana przez członków Falun Gong. Komunistyczne władze uznały ją za niebezpieczną dla politycznego porządku w kraju i zdelegalizowały.  

Współczesna wiedza w świętych księgach dżinizmu

Dżinizm to prastara religia Indii. Choć co jakiś czas popadała w zapomnienie, uważana jest do dziś za wieczną i nieprzemijającą.  

Święta kolonia

Jan Paweł II obiecywał, że pojawi się na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży. – Jego obietnicę spełni Benedykt XVI. Przyjedzie do Kolonii, niezwykłego miasta nad Renem, które wydaje się stworzone do przyjmowania zwierzchników wielkich religii.  

Nieustanny koniec świata

Pewnego dnia wszystko się skończy. Po niewysłowionych cierpieniach i cudach istniejący świat ma być zastąpiony jakimś nowym i lepszym, specjalnie w tym celu stworzonym przez Boga. Skąd wywodzi się wiara w koniec świata?  

Bogowie i kosmiczne ziarno

Kim lub czym były bóstwa starożytności, które toczyły wielkie bitwy na niebie i zstępowały na Ziemię? Czy to możliwe, aby – wbrew temu, co się o nich powszechnie sądzi – były one materialne?  

Medytacje okultystyczne

Gdy cały świat mówi o terroryzmie jako największym zagrożeniu w nowym stuleciu, warto przyjrzeć się jego korzeniom. A tkwią one w... Afganistanie, czyli tam, gdzie uczył się swojego fachu przypuszczalny mózg ataku na Światowe Centrum Handlu i Pentagon, Osama bin Laden. Tam właśnie, przed wiekami, powstała pierwsza "szkoła samobójców" - wojowników idących z radością na śmierć.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: