Wyszukiwanie po tagu: wiedza
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Szkoła na miarę ery wodnika

Wydawałoby się, że ostry spór między nauką akademicką a wszelkiego rodzaju paranaukami wyklucza ich współpracę. A jednak, tak jak coraz częściej dochodzi do współdziałania lekarzy i bioterapeutów, tak i współpraca między psychologami, socjologami a przedstawicielami różnorodnych nauk ezoterycznych okazała się możliwa.  

Talizman, który zmienił moje życie

Kiedy znany astrolog Kazimierz Olszewski zrobił mi osobisty talizman, byłam nastawiona sceptycznie. No bo jak mandala, wykonana ze srebra i kamieni, może wpłynąć na mój los?  

Wielki skok w erę wodnika

Szamani i jasnowidze twierdzą, że już wkrótce Ziemia przejdzie w przestrzeń pięciowymiarową, a ludzkość dołączy do galaktycznej rodziny istot rozumnych. Naukowcy nie bardzo wierzą w tak niezwykłą przemianę, ale przyznają, że z Ziemią dzieją się rzeczy, których wyjaśnić nie potrafią.  

Współczesna wiedza w świętych księgach dżinizmu

Dżinizm to prastara religia Indii. Choć co jakiś czas popadała w zapomnienie, uważana jest do dziś za wieczną i nieprzemijającą.  

Pierwszy wyłom w murze

Wojciech Eichelberger publicznie docenił astrologię!  

Dwa oblicza wiedzy o gwiazdach

Co pewien czas jakiś dziennikarz prosi astronoma o opinię na temat astrologii. Co wyniknie z takiego wywiadu, nietrudno przewidzieć. Z reguły astronomowie nie lubią ani astrologów, ani całej "sztuki wróżenia z gwiazd", więc ich wypowiedzi układają się w mniej lub bardziej miażdżącą krytykę. Niedawno duży artykuł z wypowiedzią astronoma o astrologii opublikowała "Gazeta Wyborcza". Mnie za to od lat intryguje pytanie: dlaczego astronomowie tak się oburzają na astrologię?  

Astrologiczne mity i przechwałki

Są tacy, którzy twierdzą, że w horoskopie widzą czyjąś śmierć, miłość i chorobę. I mogą określić, kiedy to nastąpi. Wątpię.   

Czterej strażnicy nieba

Amerykańscy generałowie czekali ze zrzuceniem bomby atomowej na Hiroszimę aż do dnia, kiedy Mars mijał Aldebarana  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: