Wyszukiwanie po tagu: mądrość
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Dlaczego???

Są pytania, na które bardzo trudno jest znaleźć odpowiedź. Na przykład pytanie o celowość niepotrzebnych, naszym zdaniem, śmierci.

BHP twojej aury

„Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe” – ta stara ludowa mądrość ma głęboki sens. Jest to też podstawowa zasada ochrony naszej aury przed złymi energiami. Bo wiadomo – „kto pod kim dołki kopie...”

Duchowe oświecenie

Gdy stałam przed świątynią Buddy, zastanawiałam się, czy pragnienie oświecenia nie jest zarozumialstwem. Ale nie jest! Bo wszyscy mają prawo do doskonalenia się.

Człowieku, naucz się mądrze żyć

Narzekamy, że los nas nie rozpieszcza, ludzie wokół są wredni, a dzieci sprawiają kłopoty. Ale świata nie zmienimy, lepiej zmienić siebie. Jak to zrobić, radzi Louise Hay, amerykańska królowa ezoteryki.  

Zjedz jabłko mądrości

Masz problem ze zdaniem na prawo jazdy? Czeka cię ważny egzamin? Wspomóż się magią.  

Dzikość kobiet

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, moc twórcza i prastara mądrość. To Dzika Kobieta, symbolizująca instynktowną naturę kobiet.  

Gdybym był bogaty...

Niewątpliwie skuteczne robienie pieniędzy wymaga dwóch rzeczy: szczególnego talentu i... szczęścia. Można sprawdzić w swym horoskopie, czy gwiazdy nam sprzyjają... Chociaż popularna mądrość głosi, że pieniądze szczęścia nie dają, to jednak większość ludzi trawi swój czas na ich zdobywaniu. Ale choć tak wiele w to wkładają wysiłku, tylko nielicznym udaje się zgromadzić duży majątek i jeszcze przekazać go wnukom w spadku.  

Dwa oblicza wiedzy o gwiazdach

Co pewien czas jakiś dziennikarz prosi astronoma o opinię na temat astrologii. Co wyniknie z takiego wywiadu, nietrudno przewidzieć. Z reguły astronomowie nie lubią ani astrologów, ani całej "sztuki wróżenia z gwiazd", więc ich wypowiedzi układają się w mniej lub bardziej miażdżącą krytykę. Niedawno duży artykuł z wypowiedzią astronoma o astrologii opublikowała "Gazeta Wyborcza". Mnie za to od lat intryguje pytanie: dlaczego astronomowie tak się oburzają na astrologię?  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: