Wyszukiwanie po tagu: medycyna
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Zdrowie po tybetańsku

Jedną z najstarszych jest medycyna tybetańska – liczy sobie ponad 4000 lat...

Bunt maszyn?

Czy to możliwe, by scenariusz „Terminatora” stał się rzeczywistością, a władzę nad światem przejęły roboty?

Otwieramy gwiezdne wrota

Za 30 lat znikną nieuleczalne choroby, ból i kolejki do lekarzy??

Zioło niezgody

Jedni wieszczą narkotykową apokalipsę, inni medyczny raj. Wokół marihuany powoli rozpętuje się tornado...

Rozgadana medycyna jutra

Wystarczy poznać język zdrowego ciała, by likwidować w zarodku każdą chorobę. ­

Uzdrowiciel potrzebny od zaraz

Komu? Oczywiście chorym, ale też naszej służbie zdrowia. W Ameryce i rozwiniętych krajach Europy państwo wspiera medycynę alternatywną, za którą stoją wielowiekowa mądrość i doświadczenie.

Hipochondryku, wyluzuj!

Choroba najpierw rodzi się w głowie – powtarzali chińscy medycy – potem ogarnia całe ciało. Tę starą mądrość potwierdza współczesna medycyna.

Wysłannik Dalajlamy

Dr Ven Tenzin Jangchub, dyplomowany lekarz medycyny tybetańskiej, wyświęcony mnich buddyjski, uczeń Yeshi Dondena - osobistego lekarza Dalajlamy, aktor naturszczyk w głośnym filmie "Siedem lat w Tybecie", praktykuje obecnie w Warszawie.  

Wielki powrót pijawek

To jedna z najstarszych terapii znanych ludzkości. Obecnie przeżywa swój renesans. Nic dziwnego - działa lepiej niż antybiotyk.  

Medycyna w imię Allacha

Skóry węży na ścianach, wypchane lisy na półce, worki pełne suszonych kwiatów, rzędy słoików wypełnionych kolorowymi płynami. Z czym może kojarzyć się takie miejsce? Raczej trudno przypuszczać, by ktoś odgadł, że z... apteką.  

SU DZOK - pierwszy ratunek przed bólem

Zdrowo i zgodnie z naturą  

Szczepionka - bomba z opóźnionym zapłonem

Powszechnie uznaje się szczepionki za dobrodziejstwo nauki, które uchroniło miliony ludzi przed potwornymi chorobami. Jedynie specjaliści wiedzą, że ten cud medycyny to miecz Damoklesa wiszący nad nami przez nawet kilkadziesiąt lat.  

Medycyna i płeć

Czy dopadło Cię kiedyś niejasne podejrzenie, że przeciwna płeć to zupełnie inny gatunek? Nie mylisz się – tak właśnie jest. Tyle że lekarze nie biorą tego pod uwagę...  

Igiełki radości

- Lekarz przepisywał mi ogromną ilość leków obniżających ciśnienie, kazał uważać na serce - wspomina Janina Szulc z Poznania. - Łykałam tabletki, stosowałam dietę, dużo odpoczywałam, ale cały czas miałam kłopoty z krążeniem. W końcu przyjaciółka zachęciła mnie do meridianoterapii.  

Tajemnice uzdrawiania

Bioenergoterapia to nie panaceum, lecz jedna z metod ubiegających się o swoje miejsce w medycynie - twierdził legendarny uzdrowiciel, Stanisław Nardelli. Podobnie uważa wielu jego następców.  

Elektroakupunktura - starożytna mądrość i opór elektryczny

Współczesna medycyna, mimo wszystkich swoich osiągnięć, nie zawsze znajduje odpowiedź na pytanie, co nam właściwie dolega. A przecież diagnostyka jest sprawą kluczową. Trafne rozpoznanie schorzenia i jego przyczyn to pierwszy krok do zwycięstwa w nierównej walce z chorobą.  

Motylem jestem czyli życie po zmianie płci

Za Małgosią nikt nie ogląda się na ulicy. Wysoka, niezbyt zgrabna kobieta o mocnym makijażu - wiele jest takich. Na pozór, bo ta jest zupełnie inna...  

Atomowe klocki lego

Polski pisarz i filozof Stanisław Lem już dawno temu prorokował, że w przyszłości będą istnieć maszyny wielkości atomów. I że świat będzie wtedy wyglądał zupełnie inaczej. Ten czas nadchodzi wielkim i krokami.  

Magia i medycyna

Wspólne korzenie współczesnej sztuki lekarskiej oraz bioterapii tkwią w starożytnym Egipcie. Tego, co wiemy o ludzkiej aurze czy czakramach, uczono już w starożytnych egipskich Domach Życia. Współcześni lekarze, uważający się za następców słynnego Hipokratesa, być może nie wiedzą, że Grek ten swoją medyczną wiedzę zdobywał u egipskich kapłanów.  

Medycyna XXI Wieku

Sportowcy niemieccy należą do światowej czołówki. Słyną głównie z niezwykłej wytrzymałości. Piłkarze grają zaciekle do ostatniego gwizdka, biegacze zwalniają dopiero za metą, kolarze ścigają się do upadłego. Skąd biorą siły? Wykorzystują legalny doping - prysznic w pulsacyjnym polu magnetycznym.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: