Wyszukiwanie po tagu: religia
Łącznie 18 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Pytania o duszę

Czy istnieje, a jeśli tak, to gdzie? I czy mają ją tylko ludzie, czy też wszystkie żywe istoty, z roślinami włącznie?

Czy czeka nas drugie życie?

Wieczna uczta, uniwersytet wcieleń, a może rozpłynięcie się w kosmicznej Nadświadomości? Co wybierasz?

Kaodaizm: synteza wszystkich wyznań

Chrystus u boku Konfucjusza i Buddy. Może to jest recepta na pokój na świecie?

Poganie wracają nad Wisłę

Polacy to dziwni katolicy: z jednej strony bardziej papiescy niż papież, z drugiej – przesądni, jakby wciąż tkwili w czasach sprzed Mieszka I. 

Zaklęci w boskim wirze

Najlepszą drogą do Boga jest radość i ekstaza. Osiągniesz to, naśladując ruch wszechświata...

Najcenniejsza relikwia świata

Kto ukradł nam drzazgę z krzyża Jezusa?

Sudarium z Oviedo

Jedna z najświętszych relikwii świata chrześcijan. Jest dowodem na prawdziwość Całunu Turyńskiego.

Cudotwórca na stadionie

Nazywają go współczesnym Jezusem. Ponoć wskrzesza zmarłych, uzdrawia chorych. Na jego charyzmatyczne rekolekcje przychodzą tysiące wiernych. Wkrótce znów przyjedzie do Polski.

Prawda o 10 plagach egipskich

W Starym Testamencie jest mnóstwo opowieści o potędze Boga – jak ta o wyjściu Izraelitów z Egiptu. Dzięki badaniom oceanografów i klimatologów dziś już wiemy, że kataklizmy, które Jahwe zrzucał na kraj faraonów, można wytłumaczyć… zjawiskami przyrodniczymi. Otóż w tym właśnie czasie, 1600 lat p.n.e., na wyspie Thira (obecnie Santorini) wybuchł wulkan. Potężna chmura trujących pyłów przez wiele tygodni pozostawała w atmosferze, przynosząc Egiptowi niemal zagładę.

Świątynia Sądu Ostatecznego

W tym podziemnym labiryncie panuje atmosfera strachu. Tylko najodważniejsi dotrą do Komnaty Snów, gdzie mogą spotkać się z bogami.  

Prawda o Sodomie i Gomorze

I Bóg spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia, by ukarać grzeszników... Właśnie poznaliśmy dokładną datę tej katastrofy. Co więcej, wreszcie wiemy też, jak to się stało...

Kodeks Rohonczi

Każdy, kto interesuje się wiedzą tajemną, natrafia na wiadomości o księgach, które wzięły się nie wiadomo skąd: znajdowane w zakamarkach starych bibliotek, kupowane od podejrzanych poszukiwaczy skarbów, albo pisane pismem automatycznym pod dyktando nieznanych istot.

Przyszła raz do mnie Matka Boska...

Od czasu objawienia w Fatimie, w roku 1913, hierarchia kościelna nie uznała oficjalnie żadnego cudu. Władza radziecka nie uznawała nie tylko cudów, ale także hierarchii kościelnej. Ale przecież nie chodzi ani o dekrety, ani o rozkazy. Nikt nie może zakazać Matce Boskiej pojawiać się tam, gdzie Ona uzna to za słuszne.  

Scjentolodzy wracają

Do zdobywania Polski już niebawem ponownie przystąpi jeden z najbardziej egzotycznych kościołów.  

Joe Hardy znalazł klucz do szczęścia

- Pewnego dnia po prostu przestało mi wystarczać to, co miałem - opowiada Joe Hardy. - Duży dom w Manchesterze, latem podróże, znajomi. Mimo to, moje życie mnie nie satysfakcjonowało. Zaczęło się... od piwa.  

L. Ron Hubbard - Terror nauki rozumu

Polskie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego uważa Kościół Scjentologiczny za jedną z groźniejszych sekt i nazywa go mafią religijną wyłudzającą pieniądze na "orientalne techniki odnowy psychicznej".  

Księżycowa maszyna do przerobu dusz

W pierwszych wiekach naszej ery, razem z młodym chrześcijaństwem, powstała na Bliskim Wschodzie druga religia: gnostycyzm.  

Hollywood w świecie magii

Skąd aktorzy czerpią siłę, gdzie szukają wsparcia i poczucia bezpieczeństwa? Komu ufają i do kogo chodzą, by poradzić się w sprawach zawodowych i sercowych?  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: