Wyszukiwanie po tagu: skarby
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Święty kamień wikingów

Śpiewano o nim pieśni, opisywano w sagach. Jako podarunek bogów budził lęk i tylko wskazani przez runy mogli się nim posługiwać. Za jego kradzież odpowiadał gardłem winowajca i jego ród.

Spór o kryształową czaszkę

Mistyczny wytwór prekolumbijskich kapłanów czy dowód bytności kosmitów na Ziemi? A może to wręcz kosmiczne oszustwo? Z całą pewnością na Czaszce Przeznaczenia można się wzbogacić...

Watykańskie Archiwum X

Pod Watykanem rozciągają się kilometry lochów, w których ukryta jest skarbnica ludzkiej wiedzy - biblioteka zawierająca najtajniejsze z tajnych dokumenty, rękopisy, księgi. Treść wielu z nich mogłaby wstrząsnąć światem.  

Trzynaście mgnień księżyca

Na co dzień czas liczymy zgodnie z rokiem słonecznym – ale podświadomość, zasilana energią naszego organizmu, sterowanego księżycowymi pływami, żyje według roku lunarnego. Każdy z 13 miesięcy księżycowych ma odmienne moce, inną energię, którą dawni szamani i magowie nauczyli się wykorzystywać.  

Uwolnione dziewice

W Goli Dzierżoniowskiej pod Wrocławiem jest zamek. Było o nim cicho, aż tego lata pojawiły w nim strachy i duchy. Stał się sławny. A ludzie z okolic się śmieją.  

Największy labirynt świata

Jeden z wielkich współczesnych mitów głosi, że w Ameryce istnieją liczące tysiące kilometrów tunele, łączące odległe kraje, a wydrążone - rzekomo - przez zaginioną, niezwykle rozwiniętą cywilizację.  

Tybetańskie księgi wiedzy tajemnej

Wśród niedostępnych gór ukryte są klasztory, w których istnieją biblioteki pełne niezmierzonych skarbów. Co jakiś czas, któremuś z upartych badaczy udaje się wydobyć starożytne pisma, których treść wprawia w osłupienie. Tak było i w przypadku Ksiąg Kiu-te.  

Deszcz, dąb i zakopany skarb

Co człowiek, to inna sprawa. Zdarzają się jednak problemy na tyle nietypowe, abym dobrze je zapamiętała. Czasami są zabawne, czasem intrygujące, ale trafiają się również pytania, na które sama nie chcę poznać odpowiedzi.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: