Wyszukiwanie po tagu: mity
Łącznie 17 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Wingmakers mitologia XXI wieku

Dawno, dawno temu, gdy ludzie nie śnili o masowej komunikacji, a świat był tak wielki, że wyjazd z jednego miasta do drugiego był wielodniową wyprawą, mit potrzebował setek lat, by powstać, uróść i rozprzestrzenić się. Dziś do stworzenia w ciągu kilku lat ogólnoświatowego mitu wystarczy tylko jeden człowiek i... internet.

Obudzone zło

Kto by przypuszczał, że dwa wykopane z ziemi kamienie sprowadzą złe moce na każdego, kto znajdzie się w ich pobliżu...  

Pałace dla duchów

Kreta! Oczywiście - plaże, ciepłe morze, delfiny, winogrona. Są już wakacje i biura podróży kuszą nas na różne sposoby. Jedno jest pewne: żadne z nich nie zdradzi w kolorowych folderach, jakiego niezwykłego odkrycia dokonano ostatnio na Krecie. I trudno się dziwić... Ale po kolei!  

Mity udowodniowe

Wiele wydarzeń opisywanych w Biblii to fakty potwierdzone przez naukę.  

O istotach czarnych, strasznych i włochatych

Niedawno pisałem o złych duchach, opętaniach i egzorcystach, którzy z szatanem - wciąż aktywnym - walczą. Ale chciałoby się powiedzieć: samiśmy sobie winni.  

Lew gwiazdowy i mitologiczny

Mitologia potwierdza się w naszym codziennym życiu - wciąż ludzie urodzeni ze Słońcem w Lwie mają w sobie coś jeśli nie z królów, to przynajmniej z książąt i księżniczek!  

Atlantyda Himalajów

Od tysięcy lat krążą legendy o Szambali, mitycznej krainie w Tybecie, którą niegdyś zamieszkiwała rasa mędrców, Nauczycieli Ludzkości....  

Na tropie olbrzymów

Nie ma zakątka na Ziemi, gdzie nie zachowałyby się legendy o wielkoludach. Wspomina o nich również „Pismo święte”. Czy w tych opowieściach jest ziarno prawdy?  

Współczesna wiedza w świętych księgach dżinizmu

Dżinizm to prastara religia Indii. Choć co jakiś czas popadała w zapomnienie, uważana jest do dziś za wieczną i nieprzemijającą.  

Na falach dźwięku

Wielkie piramidy egipskie. Cyklopowe budowle Ameryki Południowej. Tarasy w Baalbek. Zniszczone mury Jerycha. I dziesiątki mitów opowiadających o dawnych budowniczych, którzy potrafili sprawić, że wielkie głazy unosiły się w powietrzu. Czy naprawdę było to możliwe tysiące lat temu - skoro teraz tego nie potrafimy?  

Piramida w ogrodzie cudów

- Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi, że w ogrodzie przed domem wybuduję piramidę, pewnie bym nie uwierzył... - uśmiecha się Arkady Radosław Fiedler, syn Arkadego Fiedlera, słynnego pisarza i podróżnika, na którego książkach wychowuje się już trzecie pokolenie.

Największy labirynt świata

Jeden z wielkich współczesnych mitów głosi, że w Ameryce istnieją liczące tysiące kilometrów tunele, łączące odległe kraje, a wydrążone - rzekomo - przez zaginioną, niezwykle rozwiniętą cywilizację.  

Czy na Marsie jest życie

Mars od dawna rozbudza wyobraźnię ludzi. Dawniej tworzono o nim mity. Obecnie, w obliczu przeludnienia naszej planety, jest dla nas nadzieją na poszerzenie przestrzeni życiowej, coraz więcej bowiem przesłanek świadczy o tym, że możliwe jest tam życie.  

Duchy odkrywają sekrety Glastonbury

Według legendy w opactwie Glastonbury, mitycznym Avalonie, zostali pochowani król Artur i królowa Ginevra. Zaś około roku 27 n.e. miał przybyć tu Jezus. Także tutaj, w Studni Kielicha, ma być ukryty Święty Graal.  

Niewolnicy mitów

Czy operacje plastyczne zastąpią psychoterapię?  

Astrologiczne mity i przechwałki

Są tacy, którzy twierdzą, że w horoskopie widzą czyjąś śmierć, miłość i chorobę. I mogą określić, kiedy to nastąpi. Wątpię.   

Aradia - Ewangelia czarownic

Mogłoby się wydawać, że Leland już w dzieciństwie został naznaczony magicznym piętnem.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: