Wyszukiwanie po tagu: pisarz
Łącznie 6 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Hemingway: pisarz z obsesją śmierci

To, że pisał książki, wiedzą wszyscy. Ale że miał dar jasnowidzenia – już mało kto. Ba! Mówi się, że przewidział własne samobójstwo. 

Jak Conan Doyle uwierzył w duchy

Twórca Sherlocka Holmesa był gorącym orędownikiem istnienia życia pozagrobowego. Oto historia, od której się to zaczęło...

Michaiła Bułhakowa spotkania z diabłem

Niektórzy twierdzą, że prawdziwym Panem Ciemności, którego spotkał, była morfina. On jednak napisał: Dzięki narkotykowi spotkałem Diabła, który opowiedział mi historię świata. Jak było w rzeczywistości?

Zaginione czarownice Castanedy

Życie Carlosa Castanedy (1925–98), znanego amerykańskiego szamana i autora słynnych „Nauk Don Juana”, pełne było tajemnic. Szokujące szczegóły jego biografii ujawnił Amerykanin Robert Marshall w eseju „Mroczne dziedzictwo Castanedy”. Tekst został przetłumaczony na polski i opublikowany w internecie na stronie www.infra.org.pl. Z artykułu wynika, że Castaneda wcale nie był tak uduchowionym człowiekiem, jak się sam przedstawiał. A jego śmierć i zniknięcie bliskich mu kobiet nadal owiane są tajemnicą.

Mędrzec w masce błazna

Stanisław Ignacy Witkiewicz urodził się ze Słońcem w znaku Ryb. I faktycznie, mógłby służyć za podręcznikowy przykład zodiakalnej Ryby: romantyk i nieprzystosowaniec z głową w chmurach, zbuntowany przeciw światu, fantasta i neurotyk, dziwak i geniusz zarazem, ale z gatunku tych, co uporczywie nie wiedzą, czego chcą. Kochamy takich szalonych artystów, zwłaszcza kiedy już nie żyją i nie sprawiają kłopotu swoimi rozkojarzonymi osobami.  

Ryzykantka lękiem podszyta

Autorka „Nigdy w życiu!” i „Ja wam pokażę” właściwie opisuje siebie. Jej także, jak powieściowej Judycie, wszystko się udało – napisała bestseller, który przyniósł jej sławę i pieniądze. I miłość. Ale wcześniej musiała radzić sobie z pułapkami życia. Spójrzmy w horoskop Katarzyny Grocholi i dowiedzmy się, w czym tkwi jej siła.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: