Wyszukiwanie po tagu: Lew
Łącznie 15 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Kuchnia Lwa

Minimum wysiłku, maksymalny efekt – to zasada, którą Lew kieruje się w życiu i w kuchni.

Modny Lew

Najgorsze, co może spotkać Lwa, to stopić się z szarym tłumem, być jak wszyscy. On chce być zauważony! I ma na to swoje sposoby.

Opowieść o królu i królowej

Wiecznie z siebie zadowolony, pozbawiony kompleksów i mówiący wprost, co myśli. To tylko kilka cech typowego zodiakalnego Lwa. Ale one wystarczą, aby nazwać go królem życia.

Na Dzień Dziecka

Oprócz zabawek na Dzień Dziecka podaruj maluchowi coś specjalnego – wisior, który doda mu lwiej śmiałości.

Ludzie spod znaku ognia

Ogień jest zapalczywy i gwałtowny. Może wybuchnąć znienacka i wymknąć się spod kontroli. Płomienie strzelają w górę i nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Podobną naturę mają zodiakalne Barany, Lwy i Strzelcy.

Znaki, które są jak dzieci

W zeszłym tygodniu poznaliśmy cnoty Byka i Bliźniąt. Dziś przyszedł czas na Raka, Lwa i Pannę. Śmieszne, ale niekiedy ich zalety wydają się wadami.  

Lew gwiazdowy i mitologiczny

Mitologia potwierdza się w naszym codziennym życiu - wciąż ludzie urodzeni ze Słońcem w Lwie mają w sobie coś jeśli nie z królów, to przynajmniej z książąt i księżniczek!  

Czy powinniśmy się bać

Teraz, na przełomie lipca i sierpnia, dwie planety, uznawane przez starożytnych za złoczynne, tworzą między sobą kwadraturę: Saturn przebywa na początku znaku Lwa, Mars na początku Byka.  

Królewski znak lwa

Zanim Lew trafił do zodiaku, był zwierzęciem mocy, atrybutem Bogini Matki w najdawniejszych kulturach Bliskiego Wschodu  

Ludojady

Lęk przed drapieżnikami mamy zakodowany w genach. Bierze się to jeszcze z czasów, gdy dzikie zwierzęta były naszymi konkurentami w zdobywaniu pożywienia oraz przestrzeni do życia. Fakt - sami bywaliśmy ich pożywieniem. Ale czy człowiek naprawdę nadaje się do jedzenia?  

Saturn i Lew

Słońce jeszcze w Raku, do Lwa daleko, ale do lwiego znaku wchodzą już kolejne planety: są tam już Wenus i Merkury, a 16 lipca wchodzi także Saturn. Będzie przebywał w tym sektorze nieba ponad dwa lata: aż do września 2007.   

Potęga Lwa

Jak zwykle co roku o tej porze, Słońce przebywa w znaku Lwa. W starożytności, kiedy Grecy z dawniejszych babilońskich i egipskich gwiezdnych nauk skomponowali astrologię, sprawa była prosta: znak Lwa nazywał się tak, ponieważ w tym sektorze nieba rozpościerał się piękny gwiazdozbiór o tej samej nazwie, z jasną, biało świecącą gwiazdą Regulus, czyli "mały król", na czele - gwiazdą zwaną też Sercem Lwa, Cor Leonis.  

Madonna w drodze do piekła

Kobiety w jej wieku myślą o wnukach i emeryturze. Madonna, choć stuknęła jej pięćdziesiątka, zdobywa świat, żyje skandalami i ma coraz młodszych kochanków.  

Lew, Rak i dziecko

Gdy Natasza Urbańska dowiedziała się, że jest w ciąży, prawie się załamała. Już widziała swój wielki brzuch, stosy pieluch i karierę odpływającą w siną dal. Jednak wzięła się w garść i postanowiła, że będzie miała wszystko to, czego pragnie – wymarzone dziecko i radość z bycia sławną i podziwianą.

Planety, które potęgują Lwa w Lwie

Władcą znaku Lwa jest Słońce. Wielu astrologów uważa, że mają tę samą symboliczną energię. Ale inne planety również wpływają na charakter władczego Lwa. Warto je poznać.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: