Wyszukiwanie po tagu: duch
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Jak dziadek odganiał od wnuka śmierć

O życie Filipa modliła się rodzina, wieś. Ale wszyscy wiedzą, że to stary Józef wyciągnął chłopca ze szponów kostuchy.

To duchy nie istnieją?!

Owszem, podobno mogą się nam ukazywać. Tyle tylko, że to żadne pozaświatowe byty... Tak przynajmniej twierdzą naukowcy.

Wesołe duchy wieku dojrzewania

Gdy obok ciebie nagle przeleci szklanka, a ze ścian spadną obrazy – to przyczyną jest złośliwy duch dziadka czy może... twoja nastoletnia córka?

Duch kapitana Titanica

Tamtej nocy kapitan Edward John Smith do końca pełnił wachtę na mostku. I do dziś zapewne nie wie, że poszedł na dno ze swoim statkiem. Jego duch wciąż straszy... Tylko dlaczego?

Twój dom Twoją twierdzą

Możesz obronić się przed wizytami bytów z innych światów  

Sekrety kabały, czyli świat zbudowany jest ze słów

Kabaliści wierzą, że słowa i liczby mają moc tworzenia i niszczenia. Słowo emeth (prawda) ma moc ożywiania, a meth (śmierć) - odbierania życia. Twierdzą, że cała prawda o świecie zapisana jest w Biblii boskim szyfrem. Gdy ktoś odczyta wszystkie znaczenia słów, zdobędzie wiedzę absolutną.  

Jeśli źle się czujesz...

Serge Kahili King, znany na całym świecie nauczyciel huny, podaje prostą i, jak twierdzi, dość skuteczną technikę pomagającą pozbyć się dolegliwości trapiącej ciało, a nawet ducha... Oto, co należy zrobić: połóż się wygodnie, zamknij oczy i zacznij przypominać sobie stan, w którym byłeś, zanim powstało dane schorzenie lub problem.

Duch Johna Lennona

Okazuje się, że nie tylko piosenki The Beatles są wiecznie żywe. Duch Johna Lennona od lat ukazuje się bowiem starym przyjaciołom i nowym wielbicielom.

Źródło czarnej magii

Nie ludzie, lecz demony zgładziły cywilizację Majów  

Rytuał obfitości

Poproś moce świata o dary dla ciała i ducha  

Pokutujący złośliwiec

Z dnia na dzień spokojne życie Małgorzaty Fałowskiej zmieniło się w piekło. Najgorsze były noce, bezsenne godziny ciągnęły się w nieskończoność. Kobieta bała się o swoje zdrowie i przyszłość.  

Nieproszony gość

Jeśli w Twoim domu coś hałasuje, przedmioty wędrują w tajemniczy sposób i nie możesz niczego znaleźć, nie podejrzewaj się o nagłą chorobę psychiczną. Może bez zaproszenia zawitał w Twoje progi duch?  

W powodzi promieniowania

Czytelnicy często przysyłają mi, na adres redakcji, dziwne fotografie i proszą o wyjaśnienie ich wątpliwości.  

Niebezpieczne zabawy z duchami

Wiele osób, zwłaszcza młodych, próbuje wywoływać duchy. Niekiedy traktują to jak rozrywkę na młodzieżowych imprezach. Nie zdają sobie sprawy, że igranie z energiami może mieć przykre konsekwencje.  

W moim domu straszy

Bądź dobry dla domowego ducha, a on się Tobą zaopiekuje  

Fotografie energii życia

Świat wokół nas wcale nie jest taki, jaki myślimy, że jest.  

Są wśród nas

Jednym z najstarszych przekazów o duchach jest traktat wielkiego rzymskiego mówcy i prawnika Cycerona pt. "Podróżnicy z Megary". Opowieść ta jest równocześnie dowodem na to, że zmarłemu łatwiej nawiązać kontakt z żywą osobą podczas snu niż na jawie.  

Dasz sobie radę, córeczko

Ojciec Julki zmarł dzień przed jej Pierwszą Komunią. Po dwóch latach cierpień pokonał go rak kości. Gdy Julka przyjmowała komunię z rąk proboszcza, on stał obok niej. Uśmiechał się.

Mój lokator duch

Kiedyś myślałam, że duchy lubią tylko opuszczone zamki i stare chałupy na odludziu – opowiada Kasia Kwiecińska, reżyserka. – Zrozumiałam, że jest inaczej, gdy wprowadziłam się do zwykłego mieszkania, w najzwyklejszym bloku…

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: