Wyszukiwanie po tagu: Kahuni
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

7 zasad huny na lepsze życie

Kahuni, hawajscy szamani w spódnicach z trawy, dawno temu wymyślili te reguły. Dziś nowocześni psychologowie z szacownych uniwersytetów uznają je za uniwersalne, idealne dla każdego z nas.  

Z lomi lomi płynie spokój

Iwona Kubiak od lat leczy ciało z chorób, a głowę ze złych myśli hawajskim masażem pochodzącym z magii kahunów.  

Raj pod długą, białą chmurą

Nowa Zelandia to antypody absolutne – z Polski leci się tu 27 godzin. Ale urok tego miejsca jest też absolutny. Przepełniony pięknem niezwykłych krajobrazów i... maoryską magią.

Kahunów sposób na choroby

Kahuni wierzą, że choroba ma swój sens i traktują jej pojawienie się jak dar, bo jest ona drogowskazem do pracy nad sobą i sposobem poprawienia wzajemnych stosunków.  

Strzeżmy się miejsc tabu

„Tabu” to słowo z języka polinezyjskiego, które zrobiło karierę znacznie większą niż huna, z której się ono wywodzi. Tabu znaczy: „zakaz, ograniczenie”. Ograniczenia wprowadzano w różnych kulturach od tysięcy lat. Regulowały stosunki w społecznościach, a także między ludźmi a duchami przyrody oraz bóstwami. Na tych, którzy łamali tabu, czyhały niebezpieczeństwa.  

Zjadający towarzysze

Tę obrazową nazwę nadawali Kahuni wszelkim duchom, demonom oraz negatywnym myślom. Rozumiemy, że duchy i demony objadają ludzi z energii, ale dlaczego to określenie przysługiwało również złym myślom?  

Egzorcyzmy według Huny

W społecznościach inspirowanych duchowo przez Kahunów, czyli strażników tajemnicy z Polinezji, opętania były rzadkością, ale jeśli do nich dochodziło, opętani mogli liczyć na skuteczną, fachową pomoc.  

Martyn Carruthers - Bezlitosny Kahuna

 Schorowany mężczyzna przyszedł do hawajskiego uzdrowiciela. Ten powiedział: - Najpierw pogódź się z wujkiem, a potem ci pomogę. Zrobisz tak? Chory przytaknął. - Dobrze, w takim razie wróć jutro rano - polecił kahuna. - Jak to jutro?!! - przeraził się mężczyzna. - Tak od razu mam to załatwić?! - A ile jeszcze chcesz cierpieć?  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: