Wyszukiwanie po tagu: Egipt
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Dokąd po dobrą energię?

Coraz więcej słynnych miejsc mocy traci swoją siłę. Przegrywają z turystami i smogiem elektronicznym...

Ofiara dla Amona-Ra

Starzy bogowie wciąż żyją. I potrafią odwdzięczyć się za pamięć.

Powrót do wieczności

Przez tysiące lat dusza Pentawere błąkała się w Krainie Cieni. Dopiero współcześni naukowcy otworzyli mu wrota do raju...

Poczuj moc piramidy

Masz blisko, bo wcale nie musisz wybierać się do Egiptu. Wystarczą swojskie Mazury.

Wyjedź, dobrze ci to zrobi

Podróżujemy, by odpocząć, zwiedzić piękne miejsca, pobyć z bliskimi lub tylko ze sobą. Chcemy znaleźć się w zakątku, w którym wzbogacimy się o coś, co może nam pomóc być mądrzejszymi i silniejszymi. Po prostu wciąż potrzebujemy dopływu świeżej, nowej, innej energii!

Starożytne wojny atomowe

Jeden z twórców bomby atomowej, dr J. Robert Oppenheimer, który znał starożytną literaturę, zapytany kiedyś po próbnym wybuchu nuklearnym, czy to był pierwszy wybuch bomby atomowej, jakiego kiedykolwiek dokonano, odpowiedział: „Jeśli chodzi o historię nowożytną, to na pewno tak”.  

Niebo na ziemi

Niebo jest dla większości religii miejscem wiecznej szczęśliwości, toteż od zarania dziejów ludzie bardzo chcieli się do niego dostać. Tak bardzo, że wpadli na pomysł, by Niebo... przenieść na Ziemię.  

Oko Horusa

To jeden z najstarszych symboli oświecenia, dzięki któremu możemy połączyć się zarówno z naszą podświadomością, jak i z kosmiczną skarbnicą wiedzy.  

Koniec egipskich ciemności

Starożytni znali elektryczność!  

Osiem egipskich dusz i ciało dziewiąte

O starożytnych Egipcjanach każdy wie, że budowali piramidy i mumifikowali zmarłych. Ale nie każdy wie, że mieli nader wyrafinowaną koncepcję tego, czym jest człowiek  

Odmładzająca moc piramid

Młoda kobieta stoi we wnętrzu piramidy. Ma zamknięte oczy, delikatnie się uśmiecha, wydaje się, że straciła kontakt z rzeczywistością. Po chwili terapeutka chwyta ją delikatnie za ramię. Czas przerwać zabieg.  

Bogowie Egipscy

Na staroegipskich freskach i płaskorzeźbach możemy podziwiać niezwykłe istoty - pół ludzi, pół zwierzęta. Przypisywane im były nadludzkie moce, uchodziły wręcz za bogów. Czy są one jednak tylko wytworem ludzkiej wyobraźni, czy też istniały naprawdę? Marek Turski - ufolog i kryptozoolog uważa, że egipscy bogowie byli wytworem eksperymentów transgenicznych.  

Strażnik zapomnianej wiedzy

Od lat uczeni usiłują wyjaśnić tajemnicę Sfinksa  

Zgubiony czas i inne dziwne przypadki

Czy zdarzyło się Wam zgubić czas? W jednej chwili "przeskoczyć" godzinę, dwie, bez pojęcia, co się wtedy z Wami działo? Jeśli kiedykolwiek to się Wam przydarzy, obejrzyjcie dokładnie swoje ciało...  

Pieszczochy kardynałów i czarownic

Koty towarzyszą nam od prawie 9 tysięcy lat i od tak dawna nie możemy się zdecydować, czy są one podstępne i wredne, czy wierne i mądre. Nasze wspólne losy to historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, krwi i absurdu.  

Jak czarownice wiosnę witają

Czyż może być coś cudowniejszego od wiosny, kiedy soki szybciej krążą w roślinach, a krew w naszych żyłach? Wiosną budzi się życie w przyrodzie, w ludziach hormony buzują i trzeba zrobić wszystko, by nie zaprzepaścić krążącej energii. Dobrze wykorzystana, sprawi, że wszystko będzie wzrastać: rośliny, miłość i dobrobyt.

Ostatni faraon

Człowiek, który nie pozwala prawdzie ujrzeć światła dziennego...  

Na falach dźwięku

Wielkie piramidy egipskie. Cyklopowe budowle Ameryki Południowej. Tarasy w Baalbek. Zniszczone mury Jerycha. I dziesiątki mitów opowiadających o dawnych budowniczych, którzy potrafili sprawić, że wielkie głazy unosiły się w powietrzu. Czy naprawdę było to możliwe tysiące lat temu - skoro teraz tego nie potrafimy?  

Mars patrzy na nas

A jeśli nasi przodkowie byli Marsjanami? No cóż, mamy czas zastanawiać się nad tym do jesieni. Wtedy z Czerwonej Planety powinny nadejść pierwsze fotografie, które potwierdzą lub wykluczą taką hipotezę.  

Hatszepsut żądna krwi

Świątynia Hatszepsut w Deir el-Bahari w środkowym Egipcie, na zachodnim brzegu Nilu, żadnego archeologa nie pozostawia obojętnym. Większość z nich marzy, aby prowadzić tam badania. Ale są i tacy, którzy twierdzą, że to siedlisko złych mocy.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: