Wyszukiwanie po tagu: Jezus Chrystus
Łącznie 17 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Japońska przystań Jezusa

Nie został ukrzyżowany na Golgocie. Uciekł do Japonii, założył rodzinę i żył ponad 100 lat. Tak jest napisane w „Testamencie Jezusa” znalezionym w wiosce Shingo.

Czy czeka nas drugie życie?

Wieczna uczta, uniwersytet wcieleń, a może rozpłynięcie się w kosmicznej Nadświadomości? Co wybierasz?

Chrystus umiłował kobiety

Chciał, by świat uznał kobietę za istotę wartą miłości i szacunku. Niestety, jego wola była słabsza od zazdrości tych, którym wyniesienie  kobiety do rangi człowieka było solą w oku.

Znów znaleziono... Świętego Graala

Podobno znajduje się w bazylice św. Izydora w Leonie na północy Hiszpanii. To już kolejny Graal do pokaźnej kolekcji.

Najcenniejsza relikwia świata

Kto ukradł nam drzazgę z krzyża Jezusa?

Sudarium z Oviedo

Jedna z najświętszych relikwii świata chrześcijan. Jest dowodem na prawdziwość Całunu Turyńskiego.

Zaginione Ewangelie

Ile jest ewangelii? Cztery, wszyscy to wiedzą. Mateusza, Łukasza, Jana i Marka. Cztery... i jeszcze trochę. Może piętnaście, dwadzieścia? A może znacznie więcej? Nie wszystkie jeszcze odkryto, nie wszystkie odczytano. Co kilkadziesiąt lat archeolodzy odnajdują kolejny zapis życia Jezusa lub jakiejś części jego życia – kilku tygodni, miesięcy czy lat.  

Kaplica alchemika

W czasie świąt wielkanocnych neapolitańczycy częściej niż zwykle śpieszą na ulicę Francesco de Sanctis. Przychodzą, by w kaplicy rodziny di Sangro podziwiać rzeźbę przedstawiającą Jezusa zdjętego z krzyża i ułożonego na kamiennej grobowej płycie.  

Włócznia Chrystusa daje władzę nad światem

W wiedeńskim muzeum Schatzkammer znajduje się włócznia, którą, według legendy, rzymski legionista Gaius Cassius przebił bok Chrystusa. Kontakt z boską krwią miał nadać jej wielką moc. Przez sześć lat była w posiadaniu Adolfa Hitlera, który wierzył, że dzięki niej zapanuje nad światem.  

Narodziny bogów

Przez dwa tysiące lat informacje na temat życia Jezusa zostały tak zafałszowane, że nie wiemy nawet, kiedy się urodził  

Prawdziwa relikwia

Całun Turyński najprawdopodobniej pochodzi z czasów Chrystusa...  

Drugie życie Chrystusa

Załóżmy, że Jezus nie zginął na krzyżu. Co się z nim później działo? Dokąd się udał, uciekając przed Rzymianami? Jedni twierdzą, że z wujem, Józefem z Arymatei, popłynął do Brytanii, zahaczając uprzednio o Egipt. Ale bardziej prawdopodobne jest, że wrócił do Kaszmiru - tam, gdzie spędził osiemnaście młodzieńczych lat. I gdzie w prawdziwej Ziemi Obiecanej żyło izraelskie plemię.  

Nieznane życie Jezusa

Co się z nim działo między 12. a 30. rokiem życia?  

Czy Jezus był magiem

Czy Jezus był magiem? Jezus wykrzykujący magiczne zaklęcia i wymachujący magiczną różdżką – takiego obrazu jeszcze nie znaliśmy!  

Posługa uzdrawiania

We współczesnym Kościele chorzy mogliby odzyskiwać zdrowie tak, jak to było za czasów Chrystusa i pierwszych apostołów.

Wniebowstąpienie, czyli podróż do nieba i z powrotem

Pielgrzymi odwiedzający Górę Oliwną obowiązkowo oglądają kamień, na którym widnieje wyraźny ślad odciśniętej stopy Jezusa. Z tego miejsca Jezus na oczach swych uczniów został zabrany na chmurze do nieba.  

Zagubione lata Jezusa Chrystusa

Co się działo z Jezusem Chrystusem w ciągu 18 lat jego młodzieńczego życia? Gdzie był, co robił, zanim w wieku lat 30 objawił się jako prorok?  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: