Wyszukiwanie po tagu: zmarli
Łącznie 12 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Opowieści o duchach

Włos się jeży na głowie, gdy słuchamy historii o zjawach czy nawiedzonych domach. Ale wszyscy uwielbiamy ten dreszczyk... Oto kilka opowieści, które przysłali nasi Czytelnicy.

Jak wzywaliśmy ducha

Ta zabawa w Halloween niemal kosztowała życie naszych przyjaciół...

Modlitwa do anielskiego opiekuna umarłych

W Dzień Zmarłych, Zaduszki, kiedy stoimy nad grobami bliskich, zwróćmy się do anioła umarłych o wstawiennictwo i opiekę.

Dzień duchów

Sens różnych świąt nie zawsze jest dla nas oczywisty. Czy na pewno pamiętamy, po co chodzimy w listopadzie na groby?  

Nietykalni

Tajemnice świata Ciała niektórych zmarłych nawet po wiekach wyglądają jak... żywe!!!  

Kolacja z duchami

Halloween w Polsce kojarzy się z czarami, wiedźmami i pogańskimi zwyczajami. Ale nazwa ta pochodzi od angielskich słów „Wieczór Wszystkich Świętych” – All Hallows Eve. Tyle że zaczyna się 31 października po zachodzie słońca, tak jak Samhain, jedyna noc w roku, kiedy zmarli mogą – jeśli mają takie życzenie – wrócić do krainy żywych, by świętować z rodziną, plemieniem.

Transkomunikacja, czyli duch w telewizorze

Liczne eksperymenty dowodzą, że zmarli żyją, mają się dobrze, o czym mogą nam powiedzieć, jeśli ich o to zapytamy.  

Nie baw się myślokształtami

Wszędzie tam, gdzie ludzie cierpią i umierają, pozostaje po nich energia psychiczna, określana jako myślokształty. Są jak energetyczna fotografia.  

Uwolnić duszę

Pozwól swoim najbliższym odejść, gdy nadejdzie ich czas  

Każdy może być wampirem

W dawnych czasach wierzono, że kiedy ktoś po śmierci powraca do życia, to staje się upiorem. Skąd jednak biorą się opowieści o zmartwychwstaniach ludzi? Zapewne z wydarzeń podobnych temu, jakie niedawno rozegrało się na Wybrzeżu Kości Słoniowej.  

Duchy odkrywają sekrety Glastonbury

Według legendy w opactwie Glastonbury, mitycznym Avalonie, zostali pochowani król Artur i królowa Ginevra. Zaś około roku 27 n.e. miał przybyć tu Jezus. Także tutaj, w Studni Kielicha, ma być ukryty Święty Graal.  

Most nad przepaścią

Nawet jeśli wierzymy w życie pozagrobowe, to ileż bólu przynosi nam żałoba po śmierci ukochanych osób. Co byśmy zrobili, żeby móc teraz spotkać się z nimi oko w oko? Ile damy za to, by raz jeszcze ujrzeć ich twarze?

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: