Wyszukiwanie po tagu: ezoteryka
Łącznie 18 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Magowie z Cedrowych Wzgórz

Gabriel i Adrian stworzyli swój ezoteryczny sklep z potrzeby serca. Dla ich klientów to nie tylko sklep, a miejsce wypełnione prawdziwą magią.

Ręka w rękę z aniołami

Tom Shay’an z Warszawy już jako dziecko widział energie i rozmawiał z aniołami. Dziś wspomagają go w pracy z ludźmi.

Być w dwóch miejscach naraz

Potrafili to święci, wielcy mistycy, słynne media. Robili to świadomie lub nie, czasem dla zabawy. Ale bywa, że ten dar wykorzystuje sumienie, by przeprowadzić swoją wolę…

Anioły nad Placem Czerwonym

W Rosji można chodzić do cerkwi i kształcić się w szkole antropozoficznej, pozbyć się uroku u wiejskiej "gadałki" i leczyć się ziołami przepisanymi przez szamana. I to wszystko jednocześnie.  

W Chinach wszystko na odwrót

Zanurzając się z rozkoszą w tajemniczym świecie chińskiej ezoteryki, zapominamy, że z naszą kulturą nie ma ona nic wspólnego.  

Szkoła na miarę ery wodnika

Wydawałoby się, że ostry spór między nauką akademicką a wszelkiego rodzaju paranaukami wyklucza ich współpracę. A jednak, tak jak coraz częściej dochodzi do współdziałania lekarzy i bioterapeutów, tak i współpraca między psychologami, socjologami a przedstawicielami różnorodnych nauk ezoterycznych okazała się możliwa.  

Wróża Mirosława poszukiwania absolutu

Można go czasem spotkać na festiwalach ezoterycznych organizowanych w różnych miastach Polski. Podróżuje z nieodłączną walizeczką i aparatem fotograficznym, którym rejestruje przejawianie się energii.

Próba ognia i wody - czyli jak myśl staje się ciałem

Coraz częściej podczas spotkań ezoterycznych organizuje się przejście przez ogień.  

Zjadający towarzysze

Tę obrazową nazwę nadawali Kahuni wszelkim duchom, demonom oraz negatywnym myślom. Rozumiemy, że duchy i demony objadają ludzi z energii, ale dlaczego to określenie przysługiwało również złym myślom?  

Sposoby na klątwy i uroki

Najlepszą ochroną są myśli przyjazne światu i czyste serce  

Krystyny Niepomuckiej kontakty z innym wymiarem

W książkach znanej pisarki Krystyny Nepomuckiej pojawiają się wątki ezoteryczne. Bohaterki jej bestsellerów wróżą z kart tarota i wierzą w życie pozagrobowe. Czytając te książki, aż trudno uwierzyć, że ich autorka nigdy nie zasięgała rady wróżki. Ale to nie znaczy, że żyje w świecie wojującego materializmu.  

Święto Anioła Stróża

Nikt z nas nie jest sam  

Szósty zmysł wróżki Gawi

Kiedy mama szła z małą Grażyną na cmentarz, by odwiedzić groby najbliższych, dziewczynka sztywniała ze strachu, widziała bowiem duchy. Ezoteryką zajęła się pod wpływem panicznego lęku przed tajemniczymi zjawiskami, jakich doświadczała na co dzień. Żeby się przestać bać, trzeba zrozumieć.  

Syndrom oszołoma, czyli co za dużo, to niezdrowo

Syndrom oszołoma przypomina świnkę, ospę wietrzną czy inną chorobę wieku dziecięcego – trwa jakiś czas i najczęściej pozostawia trwałą odporność. Jest on charakterystyczny dla nowicjuszy, którzy właśnie zetknęli się z szeroko pojętą wiedzą ezoteryczną, zachłysnęli się nią i postanowili, pędząc galopem, pokonać drogę prowadzącą do mistrzostwa duchowego.  

Hollywood w świecie magii

Skąd aktorzy czerpią siłę, gdzie szukają wsparcia i poczucia bezpieczeństwa? Komu ufają i do kogo chodzą, by poradzić się w sprawach zawodowych i sercowych?  

Jak uciec od klątwy

Wiele razy słyszałam o klątwach, przekleństwach, rzuconych urokach, ale - tak jak to zwykle bywa ze zjawiskami, których nie da się dotknąć - trudno mi było w to wszystko uwierzyć, dopóki sama tego nie doświadczyłam.  

Strażnicy Magii

Czym jest Huna, skąd się wzięła, jakie ma cele i sposoby działania - o tym wszystkim napiszę w cyklu artykułów. Dziś o jej pochodzeniu i trudnej drodze do umysłów współczesnych ludzi.  

Pulsati

W 39. numerze "Gwiazd", w artykule "Wielki skok w Erę Wodnika" wspomnieliśmy, że według szamanów oraz channelingowców Ziemia już niedługo przejdzie wielki skok energetyczny, co zaowocuje wejściem do wspólnoty cywilizacji galaktycznych.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: