Wyszukiwanie po tagu: Meksyk
Łącznie 5 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Na falach dźwięku

Wielkie piramidy egipskie. Cyklopowe budowle Ameryki Południowej. Tarasy w Baalbek. Zniszczone mury Jerycha. I dziesiątki mitów opowiadających o dawnych budowniczych, którzy potrafili sprawić, że wielkie głazy unosiły się w powietrzu. Czy naprawdę było to możliwe tysiące lat temu - skoro teraz tego nie potrafimy?  

Acambaro - wielka zagadka archeologii

Czy odkryte w Meksyku tysiące glinianych figurek ludzi i fantastycznych zwierząt są świadectwem spotkania naszych przodków z dinozaurami?  

Tajemnica świętej wioski

Indianie Pueblo żyją w osadach wtopionych w skalisto-pustynny krajobraz Nowego Meksyku. Domostwa z kamienia i niewypalanej cegły wznoszone są tarasowo - na wyższe piętra i na dachy wchodzi się po drabinach. W centrum wioski zwykle znajduje się miejsce kultu, zwane kiwa. Tutaj odprawia się obrzędy, które - kto wie? - być może niosą naszemu światu ocalenie.  

Duchy Meksyku

Wystarczyło mi wejść na Zócalo, centralny plac stolicy Meksyku, aby po raz kolejny utwierdzić się w przekonaniu, że tutaj, w tym kraju, nawet w XXI wieku, ukryta rzeczywistość innego wymiaru jest nie mniej obecna i realna, niż ta, której dotykamy.  

Magia i krzyż

Meksykanie są katolikami, słuchają księży, ale kiedy ci nie patrzą, składają u stóp ołtarza świeżo zabite kurczaki, miseczki z krwią, kolby kukurydzy i palą kadzidła z kopalem – magiczną żywicą ze świętych drzew.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: