Wyszukiwanie po tagu: osobowość
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Czapka: kosmiczny filtr

Nosisz ją, bo ci w niej do twarzy, bo ci ciepło, bo chcesz schować nieumyte włosy. I nie masz pojęcia, że ona tobą steruje...

Maska. Twoja prawdziwa twarz

Gdybyś mógł być kimś innym – kim byś był? Bohaterem, katem, a może seksualną niewolnicą? Karnawałowe przebieranki zdradzają nasze pragnienia…

Nasza boska Chodakowska

Jak to się stało, że trenerka fitnessu zawładnęła sercami milionów Polek?

Agnieszka lubi czarować

Nie mieszka w domku na kurzej łapce ani nie lata na miotle, ale potrafi zrobić magiczną miksturę i odgadnąć przyszłość...

Twoja dzika natura

Gdy śni ci się wilk, to znak, że za bardzo dałeś się ucywilizować, twoje życie jest zbyt ugrzecznione. Dlatego odszukaj w sobie dzikość i pokaż pazur.

Enneagram: pułapki osobowości

Mylony z numerologią, choć powstał na jej bazie i traktowany jako psychozabawa, ma najwięcej wspólnego z psychoanalizą. Pozwala zrozumieć przyczyny naszych wzlotów i upadków, pokazuje wrodzony potencjał i sposób jego wykorzystania z największym pożytkiem. Przede wszystkim pomaga nie popełniać wciąż tych samych błędów.

Jak uniknąć sideł?

Przypadkowi znajomi mogą być groźni...  

Jak ziemniak stworzył cywilizację

Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci, kim jesteś. To, co jemy, ma wpływ na nasze życie, myśli, wybory, zachowanie. Nawet na to, jaką partię polityczną popieramy. Przesada? Niestety, nie.  

Co o tobie mówi twoja fryzura

Chcesz dowiedzieć się czegoś o sobie lub o nowo poznanym człowieku? Przyjrzyj się, jak traktuje swoje włosy...  

Pierwszy horoskop

W jednej z moich ulubionych książek o historii astrologii jest taki oto rysunek: Te gryzmoły to zachowany na papirusie kosmogram, czyli urodzeniowy horoskop kogoś, kto przyszedł na świat wieczorem około 29 września na początku naszej ery.  

Pięć wymiarów osobowości

Psycholodzy podzielili ludzi na pięć typów. Obraz każdego z nich można odnaleźć w układach planet w horoskopach urodzeniowych.  

Wojny planet w naszych głowach

Zygmunt Freud, austriacki psychiatra, twórca psychoanalizy, pokazał, że w duszy (psychice) człowieka wciąż ścierają się osobne siły, jakby odrębne osobowości   

Charakter wypisany na twarz

„Spojrzałam w te małe, wredne oczka i od razu wiedziałam, że temu człowiekowi nie można ufać” – znacie to uczucie? Ile razy każdy z nas błyskawicznie wyrabiał sobie opinię o innej osobie na podstawie jedynie rysów jej twarzy?  

Znajdź swój styl

Szata zdobi człowieka. Więcej - strój dobrze dobrany do osobowości sprawia, że czujemy się pewni siebie, wartościowi, żyjący pełnią życia. Czy odnalazłeś już własny styl, który najlepiej Ciebie wyrazi, czy też masz szafę pełną ubrań, ale jak przyjdzie co do czego, to nie masz co na siebie włożyć, bo nic do siebie nie pasuje? Bo tak naprawdę, to tylko zbiór przypadkowo dobranych ciuchów?

Jaki pies, taki pan

Jest coraz więcej dowodów na to, że kupując czworonogi, wybieramy je zgodnie z naszym charakterem, osobowością i stylem życia. Oznacza to, że rasa naszego pupila sygnalizuje innym, jacy jesteśmy. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, co dla kobiet powinno być ważną wskazówką, bo wygląd psa powie o jego panu więcej, niż on sam.  

Być jak Churchill albo Sophia Loren

Nie każdy rodzi się piękny, pewny siebie, dowcipny i odważny, ale każdy może taki się stać, jeśli się odpowiednio zaprogramuje psychicznie.  

Barwy uczuć

 Marek Borowiński, specjalista od psychologii koloru i wpływu koloru na ludzi  

Siedem dni tygodnia siedem typów osobowości

Każdego dnia rodzi się inny człowiek. W starożytności ludzie poszczególne dni tygodnia przyporządkowali znanym wtedy w astrologii siedmiu planetom. Święcie wierzyli, że każda z tych planet obdarza swoimi cechami osoby, które przyszły na świat pod jej patronatem.

Dusza w kolorze indygo

Najlepiej czujesz się w dżinsach? Uważaj – nosząc je, wysyłasz innym o sobie znacznie więcej informacji, niż myślisz.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: