Wyszukiwanie po tagu: ludzie
Łącznie 19 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Alis w krainie czarów

Szklana kula? Stoi u niej jako ozdoba. Czarny kot? Jest! Z radością wita gości. Jednak Alis Zimińska-Koman mówi: – Nie potrzebuję magicznej otoczki, żeby móc doradzać ludziom.

Człowiek, który uczy szczęścia

Możemy żyć tak, jak chcemy, czuć spokój i radość – wiemy, że to nie jest łatwe… Ale bioterapeuta Jerzy Rugiełło pokazuje, że można osiągnąć harmonię.

Anioły pośród nas

Nie mają skrzydeł ani złotej aureoli. Mówią tak jak my. Wyglądają tak jak my. A ich życiowym celem jest pomaganie innym.

Powrót olbrzymów

Historie o olbrzymach to nie bajki. Olbrzymy żyją wśród nas.  

Wieczne dzieci

Któż z nas nie wspomina dziecięcych lat? Zresztą, czy było to tak dawno? Umysł ludzki ma tę dziwną właściwość, że niewielu dorosłych czuje się "na swoje lata". Może to nie przypadek? Pewne przesłanki pozwalają domniemywać, że jako gatunek Homo sapiens jesteśmy wiecznymi dziećmi.  

Czas Wilka

W mitach teutońskich istnieje straszliwa opowieść o końcu świata. Powiada ona, że gdy nadejdzie "czas wilka", powstaną tytani, aby obalić panujący na świecie ład. Do walki poprowadzi ich Loki, bóg-oszust, który wyzwoli się z więzów, jakie nałożyli nań bogowie. Ale najstraszliwszym potworem, jaki zagrozi światu, będzie wilk Fenrir - syn demonicznego Lokiego i olbrzymki Angerbody.  

Wieś w blasku jupiterów

Co takiego teraz dzieje się na niebie, że "chłop potęgą jest" (jak napisał Wyspiański), a przynajmniej tak mu się wydaje?  

Przypadki chodzą po ludziach

Kiedy Zygmunt Freud przyglądał się przypadkom, zauważył, że jakże często zdarzają się one wtedy, kiedy człowiek ich właśnie potrzebuje...

Nieodparty urok kastracji

Kastracje są jedną z najdziwniejszych praktyk dotyczących ludzkiej cielesności.  

Pięć wymiarów osobowości

Psycholodzy podzielili ludzi na pięć typów. Obraz każdego z nich można odnaleźć w układach planet w horoskopach urodzeniowych.  

Geniusz to Ty, tyle że nieodkryty

Naukowcy nie są pewni, czy wykorzystujemy zaledwie 2% możliwości naszego mózgu, czy może "aż" 5%. Prawda jest w każdym razie taka, że z geniuszem mamy do czynienia tylko raz na milion przypadków. Tony Buzan, angielski psycholog, uważa, że można to zmienić.  

Czy jesteśmy z natury źli

Kilka tygodni temu przeczytałem takie zdanie: „...człowiek jest ze swej natury istotą złą i dlatego musi istnieć państwo, policja, elementarny system porządku i ładu, a także my, czyli nauczyciele akademiccy – po to, by tą ludzką agresją jakoś sterować.” I ta opinia nie daje mi spokoju!  

Cztery księżyce Jowisza - Cztery ludzkie losy

Jest taki fragment układu planetarnego, który aż się prosi, aby go zaprząc do pracy w astrologii i żeby astrologowie rysowali go w swoich horoskopach. Wciąż jednak pozostaje nierozpoznany. Chodzi o cztery księżyce Jowisza, które odkrył Galileusz w 1610 r., kiedy zbudował swój pierwszy teleskop.  

Mózg pozbawiony mózgu

Czy naprawdę źródło naszych uczuć, wspomnień, naszej osobowości tkwi zamknięte w niewielkiej czaszce? Czy rzeczywiście najważniejszym organem naszego ciała jest ten galaretowaty, szary twór, bez którego, jak nam to mówiono od dziesięcioleci, nie można żyć? Od którego zależy nasz rozum, nasze Ja?  

Nadchodzą mikroroboty

Czy już niedługo w naszych żyłach będą buszować mikroroboty?  

Sekret osobowości mieszanych

 Ludzie często nie wiedzą, spod jakiego naprawdę są znaku, gdyż urodzili się "na styku" dwóch znaków.  

Derwisze - czyli tajemnica cudów prawdziwych

Podczas ostatnich targów medycyny naturalnej w Warszawie byłam świadkiem rozmowy dwóch pań. Jedna właśnie wyszła z gabinetu znanego bioterapeuty i opowiadała, że czuła przenikające ją ciepło, że kręgosłup przestał boleć. Druga przez chwilę słuchała w milczeniu, po czym prychnęła: to tylko sugestia. Nie ma przekazywania energii - bioterapeuci to oszuści.  

Wielki klauna sen

Ludzie uparci realizują plany. Szczęściarzom spełniają się marzenia. Wiesław Podgórski urzeczywistnia sen - w tym roku pod Grunwaldem rozpocznie budowę największego pomnika na świecie.  

Tajemnice zaginionego kontynentu

Dawno, dawno temu istniał ogromny ląd, którego mieszkańcy stworzyli rozwiniętą cywilizację. Zniszczył go nagły kataklizm, ale zgromadzoną tam wiedzę do dziś przechowują ludzie-węże.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: