Wyszukiwanie po tagu: Lucyfer
Łącznie 6 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Dwa oblicza zła

Astrologia okazuje się przydatna (prócz innych dziedzin) także w nauce o moralności  

Zakładnicy diabła

Wraz z końcem drugiego tysiąclecia ludzie coraz częściej zwracają się do egzorcystów o pomoc w pozbyciu się złych duchów. Co prawda, według oficjalnych rejestrów kościelnych rokrocznie zgłasza się do zajmujących się egzorcyzmami wydziałów sakramentalnych przy kuriach biskupich mniej więcej dziesięć osób, jednak tajemnicą poliszynela jest, że przypadków opętań jest znacznie więcej.  

Wojny Niebiańskie

W powszechnej świadomości niebo kojarzy nam się z fruwającymi aniołkami grającymi na harfach i dobrotliwym, brodatym świętym Piotrem, który wpuszcza czyste dusze do Raju. A gdzieś w górze spogląda na ten sielski obrazek sam Bóg w postaci łagodnego światła. A przecież Niebo spływało kiedyś anielską krwią...  

Diabelskie skrzypce

Spośród tysięcy instrumentów to skrzypce najczęściej kojarzone są z ciemnymi siłami. Wystarczy posłuchać opowieści starych ludzi na wsiach od Wisły po Dniepr. Skrzypkowie, szczególnie ci wybitni, oskarżani byli często o zażyłe kontakty z diabłem.  

Ty zawsze przy mnie stój

Wewnętrzny głos, jaki słyszy wielu ludzi, jest szeptem Anioła Stróża, który podpowiada, co należy zrobić

Podziemny świat prawdziwych panów ziemi

Od tysięcy lat we wszystkich cywilizacjach znane są legendy o podziemnych tunelach i ogromnych jaskiniach, w których żyje tajemnicza rasa istot rozumnych, prawdziwi panowie Ziemi. Tunele te rzeczywiście istnieją w różnych częściach świata, choć dziś są odwiedzane tylko przez pasjonatów lub poszukiwaczy skarbów.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: