Wyszukiwanie po tagu: legendy
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Prawdziwy miecz króla Artura

Słynna średniowieczna legenda głosiła, że ten, kto wyciągnie z kamienia miecz, zostanie królem Brytów. Uczynił to młody Artur. Tyle że prawdziwy miecz wciąż tkwi zatopiony w kamieniu...

Ten dzwon, jego ton

Bo ten dzwon, jego ton, spełnia najskrytsze sny...  

Mity udowodniowe

Wiele wydarzeń opisywanych w Biblii to fakty potwierdzone przez naukę.  

Na tropie olbrzymów

Nie ma zakątka na Ziemi, gdzie nie zachowałyby się legendy o wielkoludach. Wspomina o nich również „Pismo święte”. Czy w tych opowieściach jest ziarno prawdy?  

Niebiańscy wojownicy

Pasterze strzegący stad owiec na łąkach Edgehill, w angielskim hrabstwie Warwickshire, usłyszeli nad sobą zgiełk broni i krzyki wojowników. Gdy, zaskoczeni, podnieśli oczy ku niebu, dostrzegli toczącą się tam bitwę: atakującą piechotę i szarżującą kawalerię, tak realne, jakby były prawdziwe.  

Piramida w ogrodzie cudów

- Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi, że w ogrodzie przed domem wybuduję piramidę, pewnie bym nie uwierzył... - uśmiecha się Arkady Radosław Fiedler, syn Arkadego Fiedlera, słynnego pisarza i podróżnika, na którego książkach wychowuje się już trzecie pokolenie.

Kroczące megality

Czyżby zagadka rzeźb na Wyspie Wielkanocnej została rozwiązana?  

Duchy odkrywają sekrety Glastonbury

Według legendy w opactwie Glastonbury, mitycznym Avalonie, zostali pochowani król Artur i królowa Ginevra. Zaś około roku 27 n.e. miał przybyć tu Jezus. Także tutaj, w Studni Kielicha, ma być ukryty Święty Graal.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: