Wyszukiwanie po tagu: reinkarnacja
Łącznie 15 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Sekret déjà vu

Jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk. Może być dowodem na reinkarnację, światy równoległe albo pamięć komórek. Ale czym jest naprawdę?

Reinkarnacja udowodniona?

O wędrówkach dusz pisali już pitagorejczycy, Platon, kabaliści. Wierzyły w nią niektóre plemiona afrykańskie i aborygeni australijscy, a także pierwsi chrześcijanie. Choć później Kościół potępiał ludzi wierzących w powrót na Ziemię po śmierci (np. katarów), to nigdy oficjalnie nigdzie nie zapisano, że wędrówka dusz nie istnieje.  

Powtórka z Życia

5-letni Marcin twierdzi, że był kiedyś rycerzem. Przybył na Ziemię po wybraniu sobie w zaświatach rodziny. Jest przekonany, że jego obecna ciotka była w poprzednim życiu jego żoną. Czy to jedynie fantazje dziecka, czy dowód na istnienie reinkarnacji?  

Spotkanie z energią

Kiedyś, gdy prowadziłam program w jednej ze stacji telewizyjnych, ostro zaoponowałam na wizji przeciwko wypowiedzi sugerującej, że jakaś kobieta nie może mieć dziecka, bo to kara za jej złe uczynki w poprzednim wcieleniu.

Zwierzę, którym będziesz

Twoje zalety i wady mogą mieć wpływ na to, kim będziesz w następnym wcieleniu.

Żyliśmy wiele razy

O tym, czy po śmierci możemy reinkarnować się w dwóch osobach i co zrobić z wiedzą o poprzednich wcieleniach, z Gabrielą Bukałą, specjalistką od regresji reinkarnacyjnej rozmawia Wojciech Jóźwiak.

Miłość karmiczna

Barbara była w rozterce. Na urlopie poznała fascynującego mężczyznę i dotychczasowy związek stracił sens.

Śpiący prorok

Na jego przepowiednie powołują się badacze przyszłości  

Czym jest reinkarnacja

Reinkarnacja kojarzy się z Indiami - bo w tym kraju wierzy się, że po śmierci ludzie rodzą się powtórnie i przez niezliczone tysiąclecia wciąż i wciąż wracają na ten świat. Najstaranniej teoretycznie reinkarnacja została rozpracowana w buddyzmie, którego założyciel, Budda Śakjamuni, żył pod Himalajami na pograniczu dzisiejszych Indii i Nepalu.

Poszukiwacze nirwany

Świętość w Indiach jest czymś powszechnym. W większości hinduskich domów, sklepów i firm można znaleźć ołtarze. Dzień każdego hindusa zaczyna się od oddania czci bogu czy bogom. Wiele gór, rzek, kamieni i drzew jest tam świętych. Są tam nawet święte miasta i święte zwierzęta - krowy, małpy, słonie, węże czy pawie. Wobec tego nikogojuż chyba nie zdziwi fakt, że kraj ten obfituje również w świętych ludzi.  

Między życiem a życiem

O tym, że istnieje życie po śmierci, wiemy. Raymond Moody w książce "Życie po życiu" przywoływał relacje osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Mówiły najczęściej o kroczeniu tunelem ku światłu. Ponieważ jednak były zawracane z tej drogi, nie wiemy, co jest dalej, co się dzieje z duszą w zaświatach.  

Karma i reinkarnacja

Dlaczego ludziom tak różnie się powodzi? Dlaczego tak często spotyka ich niezasłużony zły los? Śledząc internetowe dyskusje, widzę, że pytanie to nieustannie wraca.    

Wspomnienia z przeszłych wcieleń

Czasami rodzą się dzieci, które mają zdumiewającą, "podwójną" pamięć - tak jakby kiedyś już przynajmniej raz żyły na tym świecie i tamto poprzednie życie pamiętały...  

Twoja księżycowa karma

Nasze obecne życie jest wynikiem naszego poprzedniego wcielenia – i niewiele możemy na to poradzić. Ale o tym, jacy będziemy w następnym życiu, możemy zdecydować tu i teraz. Jak więc zapewnić sobie lepszą karmę na przyszłe wcielenie?  

Reinkarnacja istnieje

– Nazywałam się Mary i miałam ośmioro dzieci – tak mówiła rodzicom kilkuletnia Jenny Cockell. Wspomnienia z poprzedniego życia towarzyszyły jej na co dzień i nie dawały spokoju.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: