Wyszukiwanie po tagu: astronomia
Łącznie 9 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Niebo w wirze czasu

Dlaczego latem na tym samym fragmencie nieba widzimy inne gwiazdy niż zimą? Oto efekt precesji. Kto wie, może ten cykl zmian obserwowali nawet… jaskiniowcy?

Początek Końca?

Zaćmienie Słońca 11 sierpnia 1999 roku było wyjątkowe - zbiegło się z niezwykle rzadkim zjawiskiem astrologiczno-astronomicznym, a mianowicie z Wielkim Krzyżem. W katastroficzne przepowiednie niektórych astrologów, którzy w tym ustawieniu gwiazd widzą zapowiedź nadchodzących nieszczęść, można wierzyć lub nie, można też pominąć milczeniem przerażające wizje jasnowidzów. Trudno jednak nie brać pod uwagę wyników badań naukowych, a te są straszne...  

Tajny arsenał na orbicie

Gdy patrzymy w niebo, na chmury czy gwiazdy, nie zdajemy sobie sprawy, że nad naszymi głowami krążą tony żelastwa - dziesiątki satelitów, teleskopów i urządzeń, określanych mianem "ściśle tajne". Niektóre z nich stanowią wielkie zagrożenie dla życia na Ziemi.  

Kosmiczne tsunami

Ziemi z kosmosu zagrażają nie tylko komety i asteroidy...  

Kopernik też być astrologiem

W czasach, kiedy żył Kopernik, astrologia i astronomia były silnie ze sobą związane. Co więcej, astronomia była wówczas na usługach astrologii, stanowiła bowiem teoretyczną podbudowę sztuki wróżenia z gwiazd. 

Walka dnia z nocą

Noc z 20 na 21 marca to z wielu powodów czas niezwykły. Kończy się wówczas zima i zaczyna wiosna. Przez jedną dobę dzień i noc, nieustannie się ze sobą zmagające, są sobie równe.  

Kuiperoidy, czyli kłopoty z Plutonem

Gdy astronomowie wreszcie odkryją planetę, która zakłóca ruch Urana, astrolodzy będą musieli ustalić, jaki ona wywiera wpływ na życie ludzi  

Detronizacja władcy losów

Coś takiego... Astronomowie właśnie ogłosili, że Pluton nie jest planetą! A mnie zalała fala maili z pytaniami: czy to oznacza, że już nie ma on wpływu na ludzkie życie? Że przestaniemy rysować go w horoskopach?  

Nauczycielka z planety Tel Maar

Alenara jest piękną, dwudziestoletnią dziewczyną o jasnych włosach i błękitnych oczach. W niczym nie przypomina rówieśników: nie przesiaduje w pubie, nie umawia się w McDonaldzie, nie chodzi na dyskoteki. Jest zupełnie inna. Patrzy na człowieka i widzi, co przydarzyło mu się w przeszłości, jakie ma problemy, co powinien zrobić, aby je rozwiązać.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: