Wyszukiwanie po tagu: komputery
Łącznie 9 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Korzyści z oszukania mózgu

Obecny wirtualny świat to nie tylko komputerowe gry, konta bankowe i portale randkowe. To wstęp do czegoś większego. Ale czy lepszego?

Kwantowe uzdrawianie

Stefania Żak wysyła w świat lecznicze wibracje za pomocą wyjątkowej maszyny.

Czy żyjemy w Matrixie

Od wieków podejrzliwi filozofowie zastanawiali się, jak by tu sprawdzić, czy rzeczywiście świat wokół nas istnieje realnie. Bo może ktoś nas śni, albo to my śnimy...  

Hal - Pierwszy inteligentny komputer?

Komputer o wdzięcznym imieniu Hal, nazwany tak na cześć samoświadomej maszyny z "Odysei kosmicznej 2001", jest pierwszą na świecie formą sztucznej inteligencji, będącej w stanie zrozumieć ludzki język. Tak przynajmniej twierdzą jego wynalazcy.  

Zakochani w internecie

Już kilka milionów ludzi jest uzależnionych od Internetu (w USA ok. 5 milionów). Na początku jego ofiarami były... gospodynie domowe, dziś są to głównie mężczyźni pracujący przy komputerach.  

Serce maszyny

Mówimy często o złośliwości przedmiotów martwych, sądząc, że kryje się za tym jedynie przypadek. Zazwyczaj tak jest, czasem jednak maszyny zachowują się, jakby niezupełnie były martwe i bezrozumne...  

Komputery nie lubią czarnoksiężników

Dawno temu wierzono, że ten, kto potrafi swoją obecnością lub wolą wpływać na przedmioty nieożywione, kto potrafi wkraść się do mózgu drugiej osoby, jest czarnoksiężnikiem. Że takie działanie jest możliwe, dowiódł przypadek Maćka.  

Przesiadka z malucha na odrzutowiec

Gdy po raz pierwszy wszedłem do Sieci, poczułem się tak, jakbym złapał pana Boga za nogi  

Inwazja duchów na komputery

Inwazji jeszcze nie ma, ale będzie. Wszystko do tego zmierza krok po kroku. Zaczyna się od tego, że trwają prace nad bezpośrednią komunikacją człowieka z komputerem. Czytałem wypowiedź pewnego eksperta, że około roku 2020 klawiatura i mysz wyjdą z użycia. Co je zastąpi?  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: