Wyszukiwanie po tagu: historia
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Guinefort - święty od dzieci

Zdarzyło się to w XIII wieku we Francji, w okolicy miejscowości Villars-les-Dombes, niedaleko Lyonu. Pewna rodzina miała psa, pięknego charta o imieniu Guinefort...

Diabeł Wenecki czeka na wybawienie

Na samo wspomnienie wizyty w ruinach zamku w polskiej Wenecji przechodzą mnie dreszcze…

Książę i Trędowata

Arcyksiążę Ferdynand i jego żona Zofia dokładnie sto lat temu, 28.06.1914 r. zginęli w słynnym zamachu w Sarajewie. Tak rozpoczęła się I wojna światowa, a zakończył najgłośniejszy miłosny skandal na ówczesnych dworach królewskich.

Znów znaleziono... Świętego Graala

Podobno znajduje się w bazylice św. Izydora w Leonie na północy Hiszpanii. To już kolejny Graal do pokaźnej kolekcji.

Klątwa templariusza

Właśnie mija 700 lat od dnia, kiedy wielki mistrz templariuszy, Jakub de Molay, rzucił słynną klątwę na papieża i na króla Francji. Klątwę, która się spełniła...

Święta Evita

Śpiewano o niej pieśni, modlono się do niej i do dziś wielu uważa ją za świętą. Jak Chrystus zmarła w wieku 33 lat.

Na Muranowie straszy!

Niewielu zdaje sobie sprawę, że jest to unikatowe miejsce. Tu właśnie było warszawskie getto. I wbrew pozorom, jego historia wcale się nie zakończyła.

Świątynia Sądu Ostatecznego

W tym podziemnym labiryncie panuje atmosfera strachu. Tylko najodważniejsi dotrą do Komnaty Snów, gdzie mogą spotkać się z bogami.  

Spór o kryształową czaszkę

Mistyczny wytwór prekolumbijskich kapłanów czy dowód bytności kosmitów na Ziemi? A może to wręcz kosmiczne oszustwo? Z całą pewnością na Czaszce Przeznaczenia można się wzbogacić...

Prawda o Sodomie i Gomorze

I Bóg spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia, by ukarać grzeszników... Właśnie poznaliśmy dokładną datę tej katastrofy. Co więcej, wreszcie wiemy też, jak to się stało...

Prawdziwy miecz króla Artura

Słynna średniowieczna legenda głosiła, że ten, kto wyciągnie z kamienia miecz, zostanie królem Brytów. Uczynił to młody Artur. Tyle że prawdziwy miecz wciąż tkwi zatopiony w kamieniu...

I Jezus rzekł: to moja żona

Maria Magdalena była żoną Jezusa! Ta bulwersująca hipoteza – nagłośniona dzięki książce Dana Browna „Kod Leonarda da Vinci” – zyskuje kolejne potwierdzenie. Oto na światło dzienne wypłynęła Ewangelia żony Jezusa.

Merlin na dworze królowej

Uczony o bystrym umyśle, który mógł zrobić wielką karierę, ale wolał poświęcić życie na badanie gwiazd i wywoływanie duchów. Nazywał się John Dee.

Śladami Drakuli

Był średniowiecznym władcą znanym z przebiegłości i okrucieństwa. Ale wampirem stał się dopiero za sprawą irlandzkiego pisarza Brama Stokera, który uczynił z niego Księcia Ciemności.

Kodeks Rohonczi

Każdy, kto interesuje się wiedzą tajemną, natrafia na wiadomości o księgach, które wzięły się nie wiadomo skąd: znajdowane w zakamarkach starych bibliotek, kupowane od podejrzanych poszukiwaczy skarbów, albo pisane pismem automatycznym pod dyktando nieznanych istot.

Krótka historia domów

Starożytni Grecy domy horoskopu nazywali skromnie topoi, czyli "miejscami". System domów obmyślono na wzór znaków zodiaku. Wyglądało to tak, że każdy znak miał swoją specjalność, i ta specjalność przechodziła na odpowiadający mu dom.  

Poznaj dziedzictwo swojego nazwiska

Nazwisko ma wielki wpływ na to, jakim jesteś człowiekiem i według jakich zasad żyjesz. To w nim zawarte są kody z przeszłości, z którymi niegdyś zmierzali się Twoi dziadowie, a teraz zmierzasz się Ty.  

Arabowie w horoskopie

Arabowie są w modzie... Więc kolejna nasza lekcja będzie o tym, jak mógłby wyglądać zbiorowy astrologiczny portret Arabów jako narodu i cywilizacji.  

Krótka historia wicca

Postanowiłam wreszcie ugiąć się pod Waszymi prośbami i napisać skrótowo, skąd się wzięła wicca i jak teraz wygląda ten ruch na świecie.  

Heretycka tajemnica zmartwychwstania

Wielu badaczy historii jest przekonanych, że Jezus nie umarł na krzyżu  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: