Wyszukiwanie po tagu: Noc Kupały
Łącznie 8 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Zawalcz o miłość i szczęście

Nie przegap nocy z 23 na 24 czerwca! To najlepsza okazja na robienie talizmanów i czarów na miłość!!

Miłosna noc: sobótka

Ta najkrótsza i najbardziej gorąca noc w roku rozpala w nas święty ogień namiętności i porywa w krainę zmysłowych uniesień.

Poganie wracają nad Wisłę

Polacy to dziwni katolicy: z jednej strony bardziej papiescy niż papież, z drugiej – przesądni, jakby wciąż tkwili w czasach sprzed Mieszka I. 

Noce ognia i wody

Przed nami najbardziej magiczne dni w roku... To najlepsza pora, by spełnić swe najskrytsze marzenia!!!

Talizmany wszech czasów

Tegoroczna Noc Świętojańska (z 21 na 22 czerwca) jest wyjątkowa - na naszym niebie Księżyc będzie w nowiu, a w niektórych krajach ludzie obserwować będą zaćmienie Słońca. Czyli, że i tak potężne energie przesilenia letniego zostaną jeszcze bardziej wzmocnione. To idealny czas na wykonanie potężnych osobistych amuletów i talizmanów.  

Sobótkowe zioła przeciw złym mocom

Noc letniego przesilenia zawsze uważano za porę największej potęgi dobrych i złych mocy. Przed tymi złymi chronić miały odpowiednie zaklęcia, a także zioła - zerwane zanim jeszcze zapłonęły pierwsze świętojańskie ognie.

Święty Jan, czyli dusza na szczycie świata

Kiedy u plemion żyjących nad Wisłą i Odrą zmieniano wiarę i stawało się jasne, że to nie jest chwilowa fanaberia książąt z Gniezna i że chrześcijańscy misjonarze już sobie nie pójdą, skąd przyszli, wtedy kapłani starej religii zaczęli studiować nowe nauki i badać je pod kątem, czy nie dałoby się ich gładko połączyć z pradawną wiarą.  

Święty Jan od Nocy Kupały

Najkrótsza noc w roku. Letnie przesilenie, czyli solstycjum. Słońce weszło już do znaku Raka. Wianki, ogniska, zabawy. Pogańskie święto Kupały i... Jana Chrzciciela.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: