Wyszukiwanie po tagu: Indie
Łącznie 20 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Kurkuma: złoto na talerzu

Chociaż Hindusi kopcą papierosy jak lokomotywy, są jednym z najzdrowszych narodów świata. Sekret? Kryje się w ich ukochanej, żółtej przyprawie.

Człowiek w ogniu

Latem 2013 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o dziecku, które cierpi na spontaniczny samozapłon. Na czym polega tajemnica tego zjawiska?

Kto nie czuje pożądania, nigdy nie oczyści swego umysłu

Kto nie czuje pożądania, nigdy nie oczyści swego umysłu  

Letnie menu na ostro!

W Indiach, gdy żar leje się z nieba, potrawy doprawia się masalą – mieszanką pikantnych przypraw. Ona nie dość, że energetyzuje ciało, to jeszcze pomaga znieść upały. Bez trudu wyczarujesz ją w domu. Spróbuj!

Buddyjska kraina wygląda jak Alpy

Jeśli chcecie w Indiach zobaczyć krainę, która przypomina alpejski kurort, wybierzcie się do Sikkim.

Pląsaj jak Hinduska

Taniec Bollywood sprawi, że poczujesz się stuprocentową kobietą. Tańcz go w domu. Potraktuj to jako relaks i okazję do zabawy. Pamiętaj, aby się przez cały czas uśmiechać.

Anna Kalata Od kaczątka do łabędzia

Z puszystej, odzianej w obszerny garniturek okularnicy była minister pracy Anna Kalata zmieniła się w smukłą, rozpromienioną blondynkę celebrytkę. Pakt z diabłem podpisała?  

Hinduski sposób na młodość

„Ech, starość nie radość” – wzdychamy czasem zdziwieni, że młodość minęła tak szybko. Rezygnujemy z kolejnych przyjemności, do ulubionej potrawy łykamy garść tabletek i staramy się cieszyć tym, co jeszcze robić możemy.  

Prawdziwa jakość jest w sercu

Latem odwiedził Polskę hinduski guru Janglidas Maharaj (czyt: dżanglidas maharadż) - uznawany w Indiach za jednego z największych świętych.  

Gwiezdna Joga

Każde ćwiczenie, rytuał magiczny czy medytacja daje silniejsze efekty, jeśli odbywa się w odpowiednim astrologicznie czasie  

Indie, czyli sekret wewnętrznej przemiany

Każdego roku miliony ludzi z całego świata marzą o podróży do Indii. Jedni chcą zasmakować egzotyki, inni pragną doświadczyć duchowości i mistycyzmu. Tyle że bilet do Indii daje turyście jedynie możliwość obcowania z egzotyczną przyrodą i architekturą. Przepustką do duchowości, niestety, nie jest.  

Poszukiwacze nirwany

Świętość w Indiach jest czymś powszechnym. W większości hinduskich domów, sklepów i firm można znaleźć ołtarze. Dzień każdego hindusa zaczyna się od oddania czci bogu czy bogom. Wiele gór, rzek, kamieni i drzew jest tam świętych. Są tam nawet święte miasta i święte zwierzęta - krowy, małpy, słonie, węże czy pawie. Wobec tego nikogojuż chyba nie zdziwi fakt, że kraj ten obfituje również w świętych ludzi.  

Tatarak - przyjaciel żołądków i czupryn

Dziś wybieramy się po niego najczęściej jedynie przed Zielonymi Świątkami, by przystroić zielonymi kłączami dom. A warto również jesienią, by przygotować sobie zapas leczniczego surowca.  

Współczesna wiedza w świętych księgach dżinizmu

Dżinizm to prastara religia Indii. Choć co jakiś czas popadała w zapomnienie, uważana jest do dziś za wieczną i nieprzemijającą.  

Tajemna moc mandali

W głębi podświadomości człowieka tkwi jądro duszy. Dzięki mandali można tak dotrzeć  

Mieszkanie, nasze drugie ciało

Jak urządzić dom, aby mieć szczęśliwe życie  

Brama do wyzwolenia i potęgi

Kundalini to tkwiąca w każdym z nas energia o niezwykłych właściwościach, niezbędna w rozwoju duchowym każdego człowieka. Jednak eksperymentowanie z nią może być bardzo niebezpieczne.  

Nieznane życie Jezusa

Co się z nim działo między 12. a 30. rokiem życia?  

Joga

Aby dobrze odczytywać ludzkie losy, trzeba samemu mieć spokojny i harmonijny umysł. W osiągnięciu tego stanu pomoże największy wynalazek Hindusów.   

Vipassana, czyli klasyczna medytacja buddyjska

Czas i miejsce. Jeżeli nigdy wcześniej nie medytowałaś/eś, znajdź sobie spokojne, ciche miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Przydatne mogą okazać się też zawsze te same godziny praktyk.  
« Poprzednia strona
Strona z 2

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: