Wyszukiwanie po tagu: czarna magia
Łącznie 10 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Spętania miłosne, czyli czarna magia dla zdesperowanych

Sądzisz, że płacąc komuś za rzucenie czaru na obiekt swoich westchnień, stworzysz szczęśliwy związek? Mylisz się...

Czarna magia w Watykanie

Karnawałowa zabawa trwała w najlepsze. Rzymskie kurtyzany kąpały się w winie, a grono watykańskich purpuratów i złotej młodzieży podziwiało ich nagie ciała. W pewnym momencie mistrz ceremonii, Johannes Burchard, zorientował się, że na sali brak najważniejszego gościa, kardynała Rodryga Borgii. Zaniepokojony, poszedł poszukać go w ogrodzie.

Świece: Zdmuchiwać czy nie

Dostałam właśnie list od Czytelniczki podpisanej D.H.W., z pytaniem, jak to jest: można świece zdmuchiwać po skończonym rytuale czy nie?  

Granice, których przekraczać nie wolno

Już w dzieciństwie Lena zachłannie słuchała opowieści swojej mamy i babci o duchach i strachach, bytach potępionych i życiu pozagrobowym. Jej babcia była w tych sprawach uznanym autorytetem - odczyniała uroki, przepowiadała przyszłość, uzdrawiała chorych. Często powtarzała Lenie: "Pamiętaj, moje dziecko, są granice, których nie wolno ci przekraczać."  

Zwierzęce odgromniki

Czasami z naszego horoskopu wynika, że czeka nas nieszczęście - po czym nam nie dzieje się nic złego, natomiast zło dopada nasze psy i koty...  

Harry Potter i sprzysiężenie mugoli

Niezwykły sukces powieści o małym czarodzieju przeraził ludzi, którzy są - jak to określił ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz - bardziej papiescy od papieża.  

Barwy Magii XXI wieku

Choć przywykliśmy do monotonnego i tradycyjnego podziału na białą i czarną magię, to współczesny świat wiedzy tajemnej jest znacznie bardziej kolorowy, niż się niektórym z nas zapewne zdaje.  

Czarne księgi magiczne

Od wieków fascynują tych adeptów magii, którzy są wystarczająco odważni lub... szaleni, by do nich zajrzeć.

Miłościwe i mściwe czary

W południowej Rumunii, nad Dunajem, żyją czarownice. Ich kunszt jest znany w całej okolicy. Ludzie zwracają się do nich po pomoc, jak do lekarza. Czasami się ich boją.  

Miłość w oparach czarnej magii

Czy naprawdę zawsze warto zrobić wszystko, aby zdobyć lub zatrzymać czyjeś uczucie? Niektóre historie uczą, że to marny pomysł.

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: