Wyszukiwanie po tagu: Słowianie
Łącznie 9 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Gałgankowe czary

Marzysz o czymś? Zrób sobie laleczkę. Jak dawniej kobiety na Białorusi i Ukrainie. A im mocniej podczas jej tworzenia o swoim marzeniu myślały, tym szybciej się ono spełniało.

Co może energia życia

Grzegorz Skut zna skuteczne sposoby na problemy ze zdrowiem ciała i duszy. A nawet na brak kasy. Dla wielu ludzi jest często ostatnią deską ratunku.

Poganie wracają nad Wisłę

Polacy to dziwni katolicy: z jednej strony bardziej papiescy niż papież, z drugiej – przesądni, jakby wciąż tkwili w czasach sprzed Mieszka I. 

Rok pod szczęśliwymi gwiazdami

Tylko w styczniu możesz wykonać stary magiczny rytuał Słowian, który zapewni ci powodzenie na cały rok.

Pogański Kraków

Podobno stoi na jednym z siedmiu czakramów świata. Ma niezwykłą, niemal zaczarowaną atmosferę. I wciąż emanuje magiczną energią, którą czcili poganie...

Tajna historia polskiego chrześcijaństwa

Gdyby zapytać jakiekolwiek dziecko z kraju nad Wisłą, kiedy zaczęła się Polska, odpowie: w 966 roku, kiedy książę Polan, Mieszko, zwany później Pierwszym, przyjął chrzest i dzięki temu nasz kraj wszedł do wielkiej i światłej rodziny narodów europejskich skupionych wokół Rzymu i papieża. Ale... nie wszystko się tu zgadza.  

Słowianie - Najbardziej tajemniczy lud Europy

Znamy dzieje Egipcjan, Greków, Rzymian. Wiemy, gdzie mają swoje korzenie Niemcy i Anglicy. Ale co wiemy o naszych przodkach? Kim jesteśmy, skąd przyszliśmy? Co sprawiło, że jesteśmy tacy, a nie inni?  

Magia i moc słowiańskich imion

Większość słowiańskich imion poszła w zapomnienie. Obecnie znamy zaledwie małą ich cząstkę, a przecież były ich tysiące! Strata jest tym dotkliwsza, że zawierały informacje o tym, co dla Słowian było na tyle ważne, aby zawrzeć to w magicznych formułach - imionach właśnie.  

Obyś miał dobrą dolę

Kim jest dola, jako istota, nie pojęcie abstrakcyjne? To ważna postać ze słowiańskiej mitologii. To uosobienie życiowego powodzenia człowieka, a także jego osobisty duch opiekuńczy.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: