Wyszukiwanie po tagu: przodkowie
Łącznie 7 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Powrót olbrzymów

Historie o olbrzymach to nie bajki. Olbrzymy żyją wśród nas.  

Słowianie - Najbardziej tajemniczy lud Europy

Znamy dzieje Egipcjan, Greków, Rzymian. Wiemy, gdzie mają swoje korzenie Niemcy i Anglicy. Ale co wiemy o naszych przodkach? Kim jesteśmy, skąd przyszliśmy? Co sprawiło, że jesteśmy tacy, a nie inni?  

Łaźnia duchów

Zachodzi słońce. Zaraz zacznie się ściemniać. Po gorącym dniu robi się chłodno. Na równinie stoi ni to namiot, ni to igloo, w kształcie kopuły. Wkrótce przybędą tam duchy.

Klątwa powtarzanych błędów

Wiele problemów Polaków wynika z braku duchowego porozumienia z przodkami – uważa Margit Bohdalek, obywatelka świata i szamanka.  

Wilkołak na uniwersytecie

Nadmierne owłosienie nie zawsze jest wynikiem atawizmu, czyli występowania cech odległych ewolucyjnie przodków. Może być objawem groźnego schorzenia, np. niedoczynności tarczycy, nowotworu jajnika lub nadnerczy. Wtedy konieczne jest specjalistyczne leczenie.  

Acambaro - wielka zagadka archeologii

Czy odkryte w Meksyku tysiące glinianych figurek ludzi i fantastycznych zwierząt są świadectwem spotkania naszych przodków z dinozaurami?  

Przodkowie i ich tajemnice

Piszę ten felieton w przeddzień pogrzebu najstarszego do niedawna członka mojej rodziny, stryja, a właściwie stryjecznego brata mojego ojca.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: