Wyszukiwanie po tagu: archeologia
Łącznie 15 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Znów znaleziono... Świętego Graala

Podobno znajduje się w bazylice św. Izydora w Leonie na północy Hiszpanii. To już kolejny Graal do pokaźnej kolekcji.

Mapa Boga

Dokładny zarys kontynentu naniesiono na kamieniu przy użyciu techniki, która – zgodnie ze współczesną wiedzą – nie mogła być znana przed… 50 milionami lat.

Cudo z Antikythery

Ponad sto lat temu wyłowiono z morza znalezisko, które wzbudziło zdumienie uczonych całego świata. Dopiero teraz naukowcom udało się dowieść, że 2000 lat temu służyło ono starożytnym Grekom do przewidywania przyszłości.

Gwiezdne wrota

Inkowie uważają, że bogowie zeszli na ziemię właśnie w Hayu Marca. Kiedy zaś odchodzili, zatrzasnęli za sobą kamienną bramę niebios, by nikt nie ruszył ich śladem.

Spór o kryształową czaszkę

Mistyczny wytwór prekolumbijskich kapłanów czy dowód bytności kosmitów na Ziemi? A może to wręcz kosmiczne oszustwo? Z całą pewnością na Czaszce Przeznaczenia można się wzbogacić...

Pałace dla duchów

Kreta! Oczywiście - plaże, ciepłe morze, delfiny, winogrona. Są już wakacje i biura podróży kuszą nas na różne sposoby. Jedno jest pewne: żadne z nich nie zdradzi w kolorowych folderach, jakiego niezwykłego odkrycia dokonano ostatnio na Krecie. I trudno się dziwić... Ale po kolei!  

Jaskinia Burrowsa

O skarbie Burrowsa nie przeczytamy w żadnym podręczniku archeologii czy historii. Jeden z archeologów na pytanie, dlaczego wokół tego znaleziska panuje zmowa milczenia, odparł: "Zaakceptować Burrows - Cave, to znaczy zignorować wszystko to, co dziś wiemy". Opinia ta dotyczy również wielu innych niechcianych odkryć.  

Tajna prehistoria człowieka

Wbrew wszelkim wysiłkom nadal nie wiadomo, skąd na Ziemi wzięli się ludzie  

Awantura o kamienie z Glozel

W 1924 roku w wiosce Glozel położonej między Lyonem a Vichy krowa wpadła do dziury. Tak się rozpoczęła awantura, w którą zamieszani byli i zwykli rolnicy, i średniowieczni magowie, i Celtowie, i francuska policja, i kurator Luwru, i – jakże by inaczej – templariusze.

Na tropie zagadek przeszłości

Zazwyczaj jasnowidzenie kojarzy się nam z odgadywaniem przyszłości. Ale przeszłość także skrywa mnóstwo zagadek! Historia dowodzi, że np. archeolodzy współpracujący z jasnowidzami mają bardzo ułatwione zadanie.  

Zaginione Kontynenty

Atlantyda, Lemuria, Mu – te zaginione lądy znów budzą wielkie emocje. Współczesna wiedza o nich pochodzi głównie z tajemnych źródeł. Jednak treść niektórych channelingowych przekazów zgodna jest z odkryciami nauki.  

Miasto złotych mumii

Największe odkrycie archeologiczne od czasu odnalezienia grobu Tutenchamona

Pozostałości po Atlantydzie?

We wszystkich oceanach świata archeolodzy co jakiś czas znajdują dziwne budowle i przedmioty. O wielu takich odkryciach oficjalnie się nie mówi, bo burzą one dotychczasowe stereotypy, a oficjalnej nauce świat wali się na głowę.  

Hatszepsut żądna krwi

Świątynia Hatszepsut w Deir el-Bahari w środkowym Egipcie, na zachodnim brzegu Nilu, żadnego archeologa nie pozostawia obojętnym. Większość z nich marzy, aby prowadzić tam badania. Ale są i tacy, którzy twierdzą, że to siedlisko złych mocy.  

Acambaro - wielka zagadka archeologii

Czy odkryte w Meksyku tysiące glinianych figurek ludzi i fantastycznych zwierząt są świadectwem spotkania naszych przodków z dinozaurami?  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: