Wyszukiwanie po tagu: tajemnica
Łącznie 17 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Duch kapitana Titanica

Tamtej nocy kapitan Edward John Smith do końca pełnił wachtę na mostku. I do dziś zapewne nie wie, że poszedł na dno ze swoim statkiem. Jego duch wciąż straszy... Tylko dlaczego?

Tabu darmowej energii

To nieprawda, że nie ma technologii, które mogą dać ludzkości tanią i czystą energię. Są, ale możni świata uznali, że... pojawiły się za wcześnie!!!

Mapa Boga

Dokładny zarys kontynentu naniesiono na kamieniu przy użyciu techniki, która – zgodnie ze współczesną wiedzą – nie mogła być znana przed… 50 milionami lat.

Tajemnice srebrnego globu

Wydawałoby się, że nie ma ciała niebieskiego mniej tajemniczego niż nasz satelita - Księżyc. Co noc widzimy jego tarczę połyskującą na niebie. Znamy z grubsza jego oddziaływanie na Ziemię i żyjące na niej stworzenia i rośliny.  

Cudo z Antikythery

Ponad sto lat temu wyłowiono z morza znalezisko, które wzbudziło zdumienie uczonych całego świata. Dopiero teraz naukowcom udało się dowieść, że 2000 lat temu służyło ono starożytnym Grekom do przewidywania przyszłości.

Koniec spisku stulecia?

UFO istnieje! Fakt ten właśnie oficjalnie potwierdził premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew.  

Świątynia Sądu Ostatecznego

W tym podziemnym labiryncie panuje atmosfera strachu. Tylko najodważniejsi dotrą do Komnaty Snów, gdzie mogą spotkać się z bogami.  

Uciec przed końcem świata

Mer maleńkiego miasteczka na południu Francji zwrócił się do rządu z prośbą o pomoc wojska, które pomogłoby w utrzymaniu porządku – przybywa tu coraz więcej ludzi wierzących, że jest to jedyne miejsce na ziemi, w którym można będzie ocalić życie w zapowiedzianym na 21 grudnia 2012 r. końcu świata.

Największy sekret Leonarda da Vinci

Jeszcze niedawno twierdzono, że znamy już wszystkie tajemnice obrazu Mona Lisa. Dlatego najnowsze odkrycia naukowców wprawiły nas w wielkie zdumienie.

Tajemnicze kopce Krakowa

Do najbardziej niezwykłych obiektów na ziemiach polskich należą prehistoryczne kopce ziemne. Krążą o nich niesamowite opowieści...

Śladami Drakuli

Był średniowiecznym władcą znanym z przebiegłości i okrucieństwa. Ale wampirem stał się dopiero za sprawą irlandzkiego pisarza Brama Stokera, który uczynił z niego Księcia Ciemności.

Wszystkie groby Jezusa

Według Nowego Testamentu Jezus został ukrzyżowany, umarł, zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Ale są też inne wersje jego historii: wiele z nich opowiada o tym, że nie umarł na krzyżu, lecz został uratowany przez uczniów i dokończył żywota, gdy był już w podeszłym wieku. Tylko gdzie?  

Tajemnica wiecznego światła

Starożytni mają na swoim koncie wynalazki, jakich my nie jesteśmy w stanie ani odtworzyć, ani nawet domyślić się, jak one działały.  

Wielka zagadka III Rzeszy

Z tajnych archiwów  

Twój magiczny kamień

Numerologia podpowie, jaki klejnot jest dla Ciebie najlepszy  

Krwawe obrzędy w Brazylii

Tajemnice i fenomeny  

Tajemnice zaginionego kontynentu

Dawno, dawno temu istniał ogromny ląd, którego mieszkańcy stworzyli rozwiniętą cywilizację. Zniszczył go nagły kataklizm, ale zgromadzoną tam wiedzę do dziś przechowują ludzie-węże.  

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: