Wyszukiwanie po tagu: Indianie
Łącznie 13 znalezionych pozycji.
Pokaż # wyników na stronie:

Mandala: obraz twojej duszy

W naszym szalonym świecie mandale są idealnym sposobem na zachowanie spokoju i zdrowych zmysłów.

Gwiezdne wrota

Inkowie uważają, że bogowie zeszli na ziemię właśnie w Hayu Marca. Kiedy zaś odchodzili, zatrzasnęli za sobą kamienną bramę niebios, by nikt nie ruszył ich śladem.

Indiański sposób na zdrowe uszy

Zabieg świecowania nie tylko oczyści kanały słuchowe, ale też może uchronić przed zapaleniem zatok i katarem. Poprawi ci także humor!

Wielka przepowiednia Indian Hopi

To jeden z najbardziej tajemniczych ludów Ziemi. I najbardziej mistycznych. O wizjach ich szamanów krążą legendy, tak jak o przechowywanych świętych Kamiennych Tablicach, na których spisano Wielką Przepowiednię dla świata.

Balony nad Nazca

Gdy w XVIII wieku bracia Montgolfier polecieli balonem w niebo, wcale nie byli pierwsi. Po drugiej stronie Atlantyku już wieki wcześniej Indianie oglądali swoje pustynne dzieła sztuki wysoko z powietrza.  

Jaka przyszłość nas czeka

Mistrzowie, guru i mędrcy różnych religii zgodnie twierdzą, że ludzkość wchodzi właśnie na kolejny etap rozwoju. To samo twierdzi Ashan, mistyk i nauczyciel z Nowej Zelandii.  

Tęsknota za prerią

Stara indiańska legenda głosi, że pewnego dnia biały człowiek zniszczy przyrodę i wybije zwierzęta. Dopiero wtedy poczuje się samotny i będzie szukał ratunku. Drogę pokażą mu Indianie, u których przetrwa to, co najważniejsze. Biali zaczną uczyć się szacunku dla drugiego człowieka, dla natury, na nowo poznawać, jak być mężnym i szlachetnym...

Świat pełen mandal

W sanskrycie słowo "mandala" znaczy: okrągły, koło, tarcza słoneczna, pierścień, krąg, a także krąg jako grupa ludzi, oraz orbita planety  

Polski Curandero

 W całej selvie, czyli puszczy amazońskiej, zarówno u Indian, jak i wśród mieszkających tam Kreolów, ludzi obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami dzieli się na dobrych curanderos i złych brujos.

Kanada pełna duchów ziemi

Michipicoten to wyspa na Jeziorze Górnym w prowincji Ontario, najważniejsze miejsce mocy indiańskiego plemienia Algonkinów. Okoliczni mieszkańcy uważali, że wyspa jest praziemią, umieszczoną przez stwórcę na falach pierwotnego oceanu.  

Łzy, pot i przebaczenie

W Warszawie, Krakowie i Kaliszu stanęły indiańskie wigwamy, zapłonęły rytualne ogniska. Indianie z Południowej Dakoty oczyszczali "Ziemię Niedźwiedzia". Teraz, według ich wierzeń, świat się zmieni. Nie wiadomo jednak, czy na lepsze, czy na gorsze.  

Dziewięciu strażników Twego życia

Według Indian, życie każdego z nas związane jest z dziewięcioma totemicznymi zwierzętami, które towarzyszą nam od urodzenia aż do śmierci. To one dają nam talenty, uczą mądrości, kierują naszym postępowaniem i ochraniają przed niebezpieczeństwami.  

Przestrzeń wewnętrzna

Są powody, by przypuszczać, że śnimy całe życie, tylko że kiedy jesteśmy obudzeni, silne bodźce zmysłowe, które wtedy dochodzą do mózgu, prawie całkowicie zagłuszają senne marzenia. 

Archiwum - Gwiazdy mówią

Przeglądaj archiwum z: